banner39

Suriye'den sonra İran'dan da PKK'ya darbe

Suriye'de dün 11 PKK'lının öldürülmesinin ardından bugün de İran'da 4 PKK'lı öldürüldü.

Arşiv 16.06.2010, 10:25 16.06.2010, 10:26
Suriye'den sonra İran'dan da PKK'ya darbe

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye, Suriye, İran ve Avrupa ülkelerinin aralıksız devam eden etkili operasyonlar sonrasında askeri ve diplomatik ablukadan kurtulabilmek için her yolu deneyen PKK'nın İran'a yönelik yaptığı sözde ''ateşkes'' çağrısının kabul görmediği bildirildi.

İran güvenlik güçleri ile  PKK/PJAK'lı gruplar arasında Salmas ve Merivan bölgelerinde yaşanan silahlı çatışmalarda, ''Cemal'' kod adlı Enver Hizri (37), ''Reşit'' kod adlı Kadir Latif (31), ''Şerko'' kod adlı Seyid Rüstemi (26) ve ''Aziz'' kod adlı Hüseyin Pur (21) isimli 4 militanın ölü ele geçirildiği bildirildi. 

PKK'dan kaçtığı bildirilen ''Berdihan'', ''Zeynep'' ve ''Hogir'' kod adlı 3 terör örgütü mensubunun ise güvenlik güçlerine teslim oldukları kaydedildi.

İran Sınır Güvenlik Birlikleri Komutanı Tümgeneral Rahim Khorşidvand, PKK/PJAK'a yönelik operasyonların aralıksız devam edeceğini açıklarken, İran ordusu tarafından PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Haftanin bölgelerindeki kamplara yönelik önceki gün sabah erken saatlerde başlayan bombardımanın aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi.


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?