banner15

Suriye'nin Halep Kenti'nde Çatışmalar

Suriye bir taraftan, dışarıda uluslararası sistemin baskılarına maruz kalırken diğer taraftan da iç karışıklıklarla başetmeye çalışıyor. Suriye'de istikrarı bozmak ve Suriye hükümetini köşeye sıkıştırmak için planlar mı yapılıyor? Halep'te meydana g

Suriye'nin Halep Kenti'nde Çatışmalar

Dünya Bülteni / İslam Özkan

Suriye Haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre 4 Aralık Pazar günü sabah saatlerinde Halep’te güvenlik güçleriyle tekfirci oldukları ileri sürülen bir gurup arasında meydana gelen çatışmada silahlı guruptan iki kişi ağır, bir polisle iki sivil ise hafif yaralandı. Güvenlik görevlileri, çatışmaların saldırı hazırlığında olduğu bildirilen tekfirci bir gurubun polis tarafından farkedilmesiyle birlikte gerçekleştiğini duyurdu.

Güvenlik kaynakları geçtiğimiz hafta da yine Halep’te polisle silahlı bir gurup arasında bir çatışma meydana geldiğini, silahlı guruptan iki kişinin ölü, 3 kişinin de ağır yaralı bir şekilde ele geçirildiğini açıkladı. Surriye güvenlik güçlerinin operasyon sırasında çok miktarda silah ve mühimmatın ele geçirirken, olayın hükümet tarafından kamuoyuna güvenlik gerekçesiyle duyurulmadığı belirtildi.

Öte yandan yine aynı gün Suriye’nin Akdeniz kıyısında bulunan Lazkiye kentinin Savmaa bölgesinde meydana gelen patlamada bir kişinin hayatını kaybettiği yirmi kişinin de yaralandığı bildirildi. Lazkiye Belediye Başkanı, patlamanın nedeninin henüz belirlenemediğini, ancak yakınlarda bulunan bir fabrikada meydana gelen gaz sızıntısının patlamaya sebep olabileceği belirtildi. Güvenlik güçleri ayrıca yaralanan yirmi kişiden dördünün durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48