Susurluk'ta 'beşinci oda' hala sır!

Susurluk kazasında Haluk Kırcı'nın da olduğu açıklanması, ''5. Oda'' tartışmasını yeniden gündeme getirdi..

Susurluk'ta 'beşinci oda' hala sır!


Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların, Susurluk kazası sırasında arkadaki araçta ''Bahçelievler Katliamı hükümlüsü'' Haluk Kırcı'nın da olduğunu açıklamalarının ardından ''5. Oda tartışması'' yeniden gündeme geldi.

Kaza öncesi, İzmir Princess ve Kuşadası Onura otelde kalan Sedat Bucak, Abdullah Çatlı ve korumalara toplam 5 ayrı oda ayrılmış, 4 odada kalanların kaydı yapılırken, 5. odada kimin yattığı belirlenememişti.

Savcıların üçüncü iddianameye ''Arkadaki araçta Haluk Kırcı vardı'' diye yazması, tartışılan 5. odada da Kırcı'nın kaldığı şüphesini doğurdu. Kırcı bugüne kadarki tüm ifadelerinde kaza sırasında Ankara'da olduğunu öne sürmüştü.

MİNİ BAR VE ODA SERVİSİ KAYITLARI

3 Kasım 1996'daki Susurluk kazası sonrası bu iki otelde inceleme yapan, resepsiyon ve kat görevlilerinin de bilgisine başvuran İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu müfettişleri, 5'inci odanın varlığını saptamış ve yapılan incelemede şu sonuca varılmıştı:

''Sedat Bucak ve arkadaşlarının, kaza öncesi konakladıkları İzmir Princess otelde önce 4 sonra 5 odada kaldıkları ve 6 kişi görünmelerine rağmen sayılarının daha kalabalık olduğu belirlendi.  Detay faturalarının incelenmesi sonucu mini bar ile oda servisi siparişlerinden, 5. odanın varlığı saptandı. Otel bilgisayar kayıtlarına göre, Bucak ve arkadaşları için önce, 1334- 1335- 1337 ve 1342 nolu odalar kiralandı. İki gün sonra da gece saat 03.00 de 1242 nolu oda ayrıldı. Odaların birinde Sedat Bucak, diğerinde Hüseyin Kocadağ bir diğerinde Abdullah Çatlı ile Gonca Us, dördüncü odada ise Bucak'ın şöförü Gani Kızılkaya ile koruma Mustafa Altınok kaldı. Diğer korumalar Ercan Ersoy ile Enver Ulu ise evleri İzmir de olduğu için otelde kalmadı.

Sonradan kiralanan 1242 nolu odada ise kimlerin kaldığı saptanamadı. Ancak bu odadan yapılan oda servisi siparişleri ile mini bar harcamaları ana faturaya eklenerek beraber ödendi ve böylelikle 5. odanın varlığı ortaya çıktı. Müfettişler, Kuşadası Onura Otelde de, 321-361-371-604 ve 614 nolu toplam 5 odanın kiralandığını ancak hangi odada kimin kaldığı konusunda bir kayıt alınmadığını da belirlediler.

Kaynak: Gazteport

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2009, 01:19
YORUM EKLE

banner39