banner39

Susurluk'un tetikçisi yakalandı

Susurluk Komisyonu raporlarına giren ve uzun zamandır aranan Susurluk tetikçisi Doğan Erşahin yakalandı.

Arşiv 15.04.2010, 13:31 15.04.2010, 13:33
Susurluk'un tetikçisi yakalandı

İstanbul ve Sakarya'da 8 ayrı suçtan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 9 yıl cezaevinde kalıp afla serbest kalan Doğan Erşahin, dün yakalandı.

Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve Susurluk Komisyonu Raporu'na göre bir kişinin kafasını keserek kahvehanenin ortasındaki masaya koyduğu öne sürülen Erşahin, cezaevinden çıktıktan sonra çarptırıldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yüzünden aranıyordu.

Doğan Erşahin, yargılandığı cinayet davalarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezası mahkeme tarafından daha sonra 25 yıl hapis cezasına çevrildi. Sakarya Cezaevi'nde yatan Doğan Erşahin'in avukatları 23 Nisan 1999'a kadar işlenen suçları kapsayan ''Rahşan Affı''ndan faydalanarak serbest bırakılması için başvuruda bulundu. Başvuruyu inceleyen Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi, Doğan Erşahin'in mahkum olduğu suçların Şartlı Salıverme ve Cezaların Ertelenmesi yasasına girdiğini belirleyerek tekrar indirim yaptı. Yapılan hesaplara göre 5 ay fazladan yattığı ortaya çıkan Doğan Erşahin, 9 Aralık 2009 günü serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra hakkındaki devam eden davalar nedeniyle yeniden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Doğan Erşahin, geçen Mart ayından bu yana polis tarafından aranıyordu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Doğan Erşahin'i yakalamak için altı ekip görevlendirdi. Bir süredir gidebileceği yerlerde bekleyen polis, Doğan Erşahin'i dün sabah saatlerinde son model cipinin içinde, yanındaki koruması ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Doğan Erşahin'in korumalığını yapan kişinin de polis tarafından iki ayrı dosyadan arandığı ortaya çıktı. Aranan Şahıslar Büro Amirliği'nde nezarete konan Doğan Erşahin, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Kaynak: Cihan
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?