banner39

Suudi alim Kudüs'ten canlı yayın yapacak

Suudi Arabistanlı alim Muhammed El Arifi Kudüs'e giderek TV programı yapacağını duyurdu

Arşiv 06.04.2010, 13:38 06.04.2010, 13:48
Suudi alim Kudüs'ten canlı yayın yapacakDünya Bülteni/Haber Merkezi

Suudi Arabistanlı alim Muhammed El Arifi 'Ikra' televizyonunda yaptığı programın önümüzdeki hafta canlı yayımlanacak bölümünü, Filistinlilere destek olmak amacıyla Kudüs'te yapacağını duyurdu.

Arap dünyasında geniş bir izleyici kitlesine sahip olan 'Parmak İzini Bırak' adlı programın yapımcısı ve sunucusu olan Arifi, programının bir sonraki bölümünü Kudüs'ten hazırlayacağını söyledi.

El Arifi ayrıca Kudüs'teki mukaddes yerleri de ziyaret ederek çekim yapacaklarını söyledi. Yahudilerin kendisini engelleyebileceği şeklindeki endişelere ise, El Arifi, 'Yahudilerin hainliklerinden korkmuyorum. Allah'a güveniyorum' şeklinde cevap verdi.

İkra Televizyonunda yayınlanan bu program, özellikle de gençleri topluma daha faydalı insanlar olmaları ve sosyal alanda daha fazla sorumluluk almaları için teşvik ediyor. Programa gençler konuk olarak katılırken, telefon bağlantıları ile sorular da alınıyor.

Halen Ürdün'de bulunan Muhammed El Arifi'nin, İsrail ile diplomatik ilişkisi bulunmayan Suudi Arabistan'dan İsrail için vize alması mümkün değil. Ancak Kudüs'e gitmek için Ürdün'den vize alabileceği belirtiliyor. Bu durumda, bazı yorumculara göre, İsrail vizesi ile Kudüs'e gitmek İsrail'i tanımak anlamına gelecek. Bazı alimler ise, İsrail vizesi ile de olsa Kudüs'e gidilmesinin gereğini savunuyor.

Suudi Arabistan vatandaşlarının İsrail'e gitmesi yasak.. El Arifi ise, müslüman toprağı Kudüs'ten tüm Arap dünyasına seslenecek bir programla Filistinliler'e destek verilebileceğini savunuyor. Suudi din alimi, hafta sonu Kudüs'te yapılacak Filistinli çocukların yürüyüşüne de katılmayı planladığını söyledi.


 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?