banner39

Suudi Arabistan: İsrail'den olumlu cevap bekliyoruz

Suudi Arabistan, seçenekleri yeniden gözden geçirmeye kendilerini zorlamaması için İsrail'den isteklerine olumlu cevap vermesini bekliyor.

Arşiv 20.02.2008, 18:49 20.02.2008, 18:49
Suudi Arabistan: İsrail'den olumlu cevap bekliyoruz


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Suud El Faysal, İsrail'den Orta Doğu barış girişimlerine olumlu cevap alınmamasının, Arap ülkelerinin tutumlarını yeniden gözden geçirmesine yol açabileceğini bildirdi.

Prens El Faysal, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen Latin Amerika ve Arap ülkeleri dışişleri bakanları toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, "İsrail'in, seçeneklerimizi yeniden gözden geçirmeye zorlayacak bir çaresizlik içine bizi sokmaması için isteklerimize ve çabalarımıza olumlu yanıt vermesini bekliyoruz" dedi.

El Faysal, Annapolis'te geçen kasımda Orta Doğu barışı için yeni bir girişim başlatmaya yönelik konferansa Arapların iştirak etmelerinin, yeni bir görüşmeler dönemine girilmesi fikrine dayalı olduğunu belirtti.

Her zaman zayıf tarafı suçlamanın mantıklı olmadığını belirten El Faysal, Filistin halkının acı çektiğini ve İsrail'in yerleşim yerlerini genişletmek gibi yaptıklarının göz ardı edilemeyeceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?