banner15

Suudi Arabistan'da Terör Alarmı

ABD, İngiltere ve Fransa Suudi Arabistan'daki vatandaşlarını olası saldırılara karşı uyardı. ABD Büyükelçiliğini geçici olarak kapattı. Suudi Arabistan'ın Londra Büyükelçisi Prens Turki El Faysal ise saldırı uyarılarını dikkate almadığını söyledi.

Suudi Arabistan'da Terör Alarmı

İslam Dünyası/Haber merkezi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Suudi Arabistan'da El Kaide'nin büyük bir saldırı hazırlığında olduğu yönündeki iddiaları üzerine İngiltere ve Fransa bu ülkede bulunan vatandaşlarına dikkatlo olmaları ve gerekmedikçe dışarı çıkmamam çağrısında bulundu.  

ABD, Riyad'daki Büyükelçiliğini geçici bir süre kapatma kararı aldı. Suudi Arabistan`ın Londra Büyükelçisi Prens Turki El Faysal, İngiliz hükümetinin, İngiltere`de saldırı düzenleneceğine dair Suudi Arabistan`ın uyarılarını dikkate almadığını söyledi.

El Faysal, uyarılar karşısında İngiliz yetkililerin Suudi Arabistan`ı ``oyaladığını`` belirtti. Büyükelçi, ``Birini aradığınızda, bu kişi size bu konuyla başka birinin ilgilendiğini söylüyor. Son 2.5 yıl boyunca işte böyle daire çizdik`` diye konuştu.

El Faysal, daha önce de Suudi Arabistan`daki bazı şüpheli teröristler tarafından Londra`ya saldırı düzenleneceğine dair detayların İngiliz istihbarat servislerine verildiğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48