banner39

Taksim-Harbiye arası IMF hareketliliği

IMF'nin bugün yapılacak kongresine karşı Taksim'de gösteri yapmak isteyenler şimdiden harekete geçti.

Arşiv 06.10.2009, 09:38 06.10.2009, 09:38
Taksim-Harbiye arası IMF hareketliliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da yapılacak IMF ve Dünya Bankası toplantıları nedeniyle özellikle Taksim- Harbiye arasında yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen katılımcılar otellerinden toplantının yapılacağı Kongre Vadisi'ne geçerken bir yandan da polis geniş güvenlik önlemleri alarak olası eylemlere hazırlanıyor.

Her yıl gerçekleştirilen IMF ve Dünya Bankası toplantıları bugün ve yarın olmak üzere 2 gün boyunca İstanbul'da düzenlenecek. Harbiye'deki Kongre Vadisi'nde gerçekleştirilecek toplantılara devlet başkanları, başbakanlar, maliye ve ekonomiden sorumlu bakanlar, merkez bankası başkanları, banka yöneticileri, kredi derecelendirme kuruluşları temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 10 binden fazla katılımcı iştirak ediyor.

Toplantı öncesi ise İstanbul'da özellikle Taksim ve Harbiye'de yoğun hareketlilik sözkonusu. Düzenlenecek açılış oturumu ve sonrasında yapılacak panelleri takip edecek çok sayıda katılımcı sabah erken saatlerden itibaren Kongre Vadisi'ne doğru yol almaya başladı. Harbiye tam bir dünya mozaiğini andıran mekana dönüştü. Ellerinde çantalarıyla ciddi ciddi yürüyen finans uzmanlarının İstanbul trafiğinde ise acemilikler yaşadıkları görüldü.

Emniyet güçleri de bir yandan önlemlerini almaya devam ediyor. Geceden konulan bariyerler neredeyse Harbiye'nin tüm ara sokaklarını kapatmış durumda. Ayrıca Toplumsal Müdahale Araçları da Divan Otel Kavşağı'nda konuşlandırıldı. Panzerler de Taksim Gezi Parkı içinde bekletiliyor.


banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?