banner39

'Takva' 1 Aralık'ta sinemalarda

Senaryosunu Önder Çakar'ın yazdığı 'Takva' filmi, 1 Aralık'ta sinemaseverler ile buluşuyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Takva' 1 Aralık'ta sinemalarda
Senaryosunu Önder Çakar'ın yazdığı, Özer Kızıltan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Takva' filmi, 1 Aralık'ta sinemaseverler ile buluşuyor.

Erkan Can, Güven Kıraç, Meray Ülgen, Öznur Kula, Settar Tanrıöğen, Engin Günaydın, Erman Saban gibi oyuncuların rol aldığı filmin konusu şöyle: Geleneksel İstanbul mahallelerinden birinde doğmuş olan Muharrem, kendi halinde mütevazi biridir. Dini inaçları kuvvetli olan Muharrem, İslami kurallara da sık sıkıya bağlıdır. Gece gündüz ibadet ederek, nefsi arzularından uzak, manevi bir yaşam sürmektedir. Onun bu hali çevresinde güvenilir bir insan olarak tanınmasına da neden olmuştur. Bu durumu varlıklı bir tarikat şeyhinin dikkatini çeker. Sayısız mülkün kiralarını toplamak üzere yanına alır. Muharrem birden bire kendini farklı bir dünyanın içinde bulur ve sahip olduğu değerler yavaş yavaş sarsılmaya başlar. Bir yandan modern dünyaya ayak uydurmaya çalışırken, bu farklı hayat tarzının çarkında ezilmeye başlar. Muharrem, bu psikolojik durum içinde Allah korkusu ile akli dengesi zedenlenmeye başlamıştır.

Öte yandan, 9 Altın Portakallı film 'Takva', 12. Avrupa Filmleri Festivali'nin Kars'ta organize ettiği Uluslararası Altın Kaz Film Yarışması'nda da 'Altın Kaz Ödülü'nü almıştı.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?