banner39

Talabani: Ankara'ya geliyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetini kabul eden Celal Talabani, "Ankara'ya geliyorum" diye cevap verdi.

Arşiv 22.02.2008, 14:53 22.02.2008, 15:54
Talabani: Ankara'ya geliyorum


Dünye Bülteni / Haber Merkezi

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türkiye'ye gelmesi yönündeki davetini kabul ettiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden bugün yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi dün akşam saatlerinde telefonla arayarak kısa bir görüşme gerçekleştirdiği duyurulmuştu. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün, dün başlayan kara operasyonu hakkında Talabani'ye bilgi verdiği ve Türkiye'ye davet ettiği belirtilmişti.

Kuzey Irak merkezli haber sitesi PNA ise bu açıklamanın ardından Irak'ın Sesi Radyosu'na dayandırdığı haberinde, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin daveti kabul ettiğini duyurdu. Site, haberinde, görüşmede Cumhurbaşkanı Gül'ün, Talabani'ye "Biz Kürtleri iyi niyetli, kardeş ve dost olarak görüyoruz" dediğini ve kara harekatının amacının terör örgütü olduğunu söylediğini duyurdu.

Haberde ayrıca, Talabani'nin Gül'e, "Irak ve Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin yetkililerinin Türkiye ile her zaman iyi ilişkiler kurma çabası içinde olduklarını'' söylediği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?