Talat, Güney Kıbrıs'a geçti

KKTC Cumhurbaşkanı, DSP Başkanı Anastasiadis'le akşam yemeği yedi.

Talat, Güney Kıbrıs'a geçti

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Güney Kıbrıs'a geçerek, Rum kesiminde ana muhalefet konumundaki Demokratik Seferberlik Partisi'nin (DİSİ) Genel Başkanı Nikos Anastasiadis'le akşam yemeğinde bir araya geldi.
Anastasiadis'e, Limasol'daki evinde konuk olan Talat'a, eşi Oya Talat, Müsteşarı Hasan Sarıca, Özel Kalem Müdürü Asım Akansoy ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hasan Erçakıca eşlik etti.

Anastasiadis'in eşiyle birlikte verdiği yemeğe, Kıbrıs Rum yönetiminin ve DİSİ'nin eski başkanlarından Glafkos Klerides, Klerides'in kızı Keti Klerides ve eşi, eski bakanlardan Kostas Themistoklous ve Rum iş adamı Dinos Lordos da katıldı.

Talat, eve girişinde, bir gazetecinin sorusu üzerine, daha önce Limasol'a CTP Genel Başkanı iken geldiğini, "bu akşamki görüşmenin sosyal içerikli olduğunu" söyledi.

Talat, buluşmanın iyi bir işaret olup olmadığının sorulmasına üzerine de "Evet öyle olmalı" karşılığını verdi.

Talat ile Anastasiadis'in bu akşamki yemekli buluşması, yaklaşık iki yıl önce planlanmış ancak, Anastasiadis'in babasının ölümü üzerine iptal edilmişti.

Anastasiadis, 24 Nisan 2004'de referandumu yapılan ve Rumların "hayır" dediği Annan planına "evet" kampanyası düzenlemişti.

Kaynak : AAGüncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 10:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35