banner39

Talat'tan yalanlama: Uçaktan inmedim

KKTC Cumhurbaşkanı Talat, yolcuların protestosu sırasında uçakta olmadığını, dolayısıyla da inmediğini söyledi.

Arşiv 30.09.2009, 09:49 30.09.2009, 12:42
Talat'tan yalanlama: Uçaktan inmedim


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KKTC'ye gitmek için binmeye hazırlandığı uçaktaki yolcuların uzun süre bekletildikleri gerekçesiyle kendisini protesto ettiklerini doğruladı. Talat, protesto sırasında uçakta olmadığını olayı duyunca uçağa binmediğini söyledi.
Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'ndeki temaslarını tamamlayarak dün İstanbul'a gelen KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, sabah saat 07:15'te KKTC'ye gitti. Talat, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde basın mensuplarının dün Atatürk Havalimanı'nda yaşanan protesto olayıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Talat, "Konuşacak bir şey yok. Hayır, ben uçağa binmedim. Duydum böyle birşey olduğunu uçağa binmedim. Ayrıntısını bilmiyorum. Havayolu şirketi kendisi değerlendirecek." açıklamasını yaptı.

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eşi Oya Talat ile birlikte dün bir saat gecikmeli olarak saat 11:10'da New York'tan İstanbul'a gelmiş, Atatürk Havalimanı VIP görevlileri tarafından karşılanmıştı. Talat ve eşi, sabah 09:00'da kalkması gereken ancak teknik arıza nedeniyle bir buçuk saat gecikme yaşanan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY)'nın uçağına binmek için Devlet Konukevi'ne gelmişti. Devlet Konukevi önünde bekleyen KTHY uçağındaki yolcular, uzun süre bekletildikleri gerekçesiyle KKTC Cumhurbaşkanı ve eşini protesto etmişti. Olayı duyan Talat, uçağa binmeyerek KKTC'ye gitmekten vazgeçmişti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat eşiyle birlikte, bu sabah saat 07.15'te KTHY'ye ait uçakla KKTC'ye uçtu.


banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?