banner15

Taliban rehin Türk'ü öldürdü

Afganistan'da Taliban, geçtiğimiz ay kaçırılan Türk vatandaşını öldürdüğünü açıkladı.

Taliban rehin Türk'ü öldürdü

Afganistan'da bir Türk vatandaşının daha öldürülmesinin sorumluluğunu Taliban üstlendi. Taliban adına açıklama yapan Kari Yusuf Ahmedi adlı bir kişi, 28 Ağustos'ta bir açıklama yaparak ülkenin güneyindeki Ferah vilayetinin Dilaram bölgesinde, seyir halindeki Türk aracına saldırdıklarını belirtmişti. Asimi bir aydır Taliban'ın elinde rehin olarak tutuluyordu. Taliban, Asimi'nin şirketi Afganistan'ı terketmeyi kabul etmediği için öldürüldüğünü açıkladı.

Ahmedi ağustos ayında, Taliban savaşçılarının bir inşaat firmasında çalışan Hasan Gedik adlı ustabaşının, Kandahar-Herat karayolunda uğradığı silahlı saldırıda öldüğü, firmanın güvenlik görevlilerinden Semih adlı bir Türk vatandaşının da kaçırıldığı bildirilmişti. Taliban, geçen cumartesi günü bir açıklama yaparak 24 saat süre vermiş ve Semih'i de öldürme tehdidinde bulunmuştu. Ancak Semih'le ilgili yeni bir açıklama yapılmadı.


Yine ağustos ayında Afganistan'da Rıza Özşimşek isimli bir Türk vatandaşının cesedi de, çalıştığı firmanın Kabil yakınlarındaki şantiyesinde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48