Taliban'dan Afganistan'daki yabancılara uyarı

Afgan lider Karzai'nin Washington ziyareti öncesi Taliban ülkedeki yabancılara yönelik yeni bir "kampanya" açıklaması yaptı.

Taliban'dan Afganistan'daki yabancılara uyarı


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin Washington'a yapacağı kritik ziyaretten bir gün önce, Taliban "Afganistan'daki yabancılar ve onların vekillerine" yönelikj saldırılar yapılacağını belirten "yeni bir kampanya" başlatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, operasyonların 10 Mayıs'ta başlayacağı ve Afganistan'daki diplomatların, Afgan parlamentosu üyelerinin, yabancı firma temsilcilerinin yanı sıra yabancı güçlerin hedef alınacağı belirtildi.

Taliban açıklamasında "İslam Emirliği, bu bahar Amerikalılar, NATO üyeleri ve onların vekillerine karşı açılacak El-Fetih isimli operasyonu duyurur" ifadesi yer aldı.

Taktiklere "bombalama, suikast ve adam kaçırmanın" dahil olduğu belirtilen duyuruda, "Bütün yabancı işgal kuvvetleri sonunda yenilgiye uğratılacak"denildi.

Açıklama, Karzai'nin kritik Washington ziyareti öncesinde ve ABD'nin planlanan operasyon için Kandahar'a binlerce asker yığdığı bir dönemde geldi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2010, 14:31
banner53
YORUM EKLE

banner39