banner39

'Tanrı Avrupa'ya geri döndü'

Prospect dergisi "Tanrı Avrupa’ya geri döndü" başlığını kapak yaptı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Tanrı Avrupa'ya geri döndü'

Avrupalılar bu aralar Tanrı’nın geri dönüşü ile meşgul, Amerikalılar obezite sorunlarını gidermeye çalışıyor, Hindistanlılar hastalık taşıyan sivrisineklerden korkuyor ve Kolombiyalılar eşcinselliği keşfediyor.

Prospect dergisi ‘’Tanrı Avrupa’ya geri döndü’’ başlığını kapak yaptı. Dergi İslam’ın giderek yayıldığı Avrupa’da laikliğin bitme noktasına geldiği yorumunda bulundu. İngiliz dergisi, Avrupalıların yakında Amerikalıların yaşam stiline ayak uyduracağını ve Hristiyan dünyasını çoğaltmak için yeniden çocuk yapmaya başlayacağını yazıyor.

Lozan haftalık gazetesi Hebdo de Lausanne, ‘’İslam’a karşı İslam’’ başlıklı bir yazıda ‘’bunun kararlı bir savaş olduğunu’’ kaydediyor. Bu savaşta entegristler aydınlanmış İslam yanlıları ile savaşıyor. Gazete Cihad yanlıları ile reformistlerin portresini çıkarıyor.

Aylık Amerikan Wired dergisine göre ise Amerika’da 75 milyon kişi ‘’metabolik sendrom’’ olarak adlandırılan hastalık sorunu yaşıyor. Bu obezite ilgili yeni bir ifade. Dergiye göre, obezite sorunu çekenlere kilolarından kurtulması için ilaçla tedavi uygulanıyor. Dergi bu sorunu kapak sayfasına ‘’İncelme hapı’’ başlığı ile taşıdı.

Hindistan’da sivrisineklere karşı korunmanın yolları aranıyor. Hindistan’ın güney eyaleti Kerala’da, sivrisineklerin yaydığı virüs nedeniyle bir ayda 70’i aşık kişi öldü. Eyalette, sivrisineklerin ısırmasıyla bulaşan ateşli hastalık “chikungunya” virüsünden 40 binden fazla kişinin etkilenmiş olabileceği belirtiliyor. Haftalık Outlook dergisi, hastalık taşıyan 30 yıl sonra yeniden geri döndü. Sivrisineklerin geçtiği yerlerde panik yayarak ülkenin kuzeyine doğru ilerlediğini kaydediyor.

Kolombiya ise eşcinsellikle tanışıyor. Haftalık dergi Cambio bir eşcinsel çiftin verdiği şu mesajı kapak yaptı: ‘’Biz ikinci sınıf vatandaşlar değiliz’’. Dergi, Kongre’de eşcinselliğe ilişkin bir yasa projesinin geçmesiyle eşcinseller hakları için ‘’ilk savaşı’’ kazandı. Ancak dergi, eşcinsellerin kamuoyunda savaşı kazanmaktan henüz uzak olduğu konusunda uyarıyor.

Kaynak: ANF NEWS AGENCY

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?