banner15

Tanzim-i İslam'ın lideri vefat etti

Pakistan'da Tanzim-i İslam'ın kurucusu ünlü din alimi Asrar Ahmed vefat etti

Tanzim-i İslam'ın lideri vefat etti

Ubeyd Rahman- Dünya Bülteni / Lahor

Pakistan’ın ünlü  din adamı ve Tanzim-ı İslami cemaatının kurucu başkanı Dr.Asrar Ahmed bu sabah erken saatlerde kalp krizi nedeniyle Lahaor’da vefat etti. 

Dr. Asrar Ahmed’in oğlu Dr. Arif Asrar “Babam uzun süreden beri bel ağrısı ve kalp rahatsızlığı geçiriyordu. Salı gecesi babamın beli ağır bir şekilde ağrımaya başladı. Kendisini hastaneye götürmeye çalıştık ancak bize müsade etmedi. O zaman biz  doktor Dr. Amir Aziz’i eve çağırdık o kendisini kontrol etti. Sabah 3:30 civarında da Allah’ın rahmetine kavuştu” diye açıkladı.

Dr. Asrar Ahmed’in cenaze namazı bugün Lahor’daki merkezlerin yanında bulunan sahada kılınacağı bildirilirken başta Cemaat-i İslami olmak üzere çok sayıda dini ve siyasi kişilerin katılımı bekleniyor.

Vefat eden Dr. Asrar 78 yaşındaydı. Ve Cemaat-ı İslami’nin ilk kurucu üyelerinin arasındaydı. Daha sonra İslam mücadelesinin siyasetle olmayacağını inandı ve bu konuda Seyyid Ebul Ala Mevdudi ile yaşadığı ihtilaflar sonrası Cemaat-i İslami’den ayrılarak ‘Tanzim-ı İslami’ adında ayrı bir cemaatı kurdu.

Dr. Asrar Ahmed siyasetten tamamen çekildikten sonra sadece Kuran ile hadis dersi ve din eğitimi ile meşgul oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 17:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35