banner39

Tapu Müdürlükleri'nde cep telefonu yasak

Tapu sicil müdürlüklerinde personelin hizmet binası içinde cep telefonu kullanmasının ''sakıncalı'' olduğu gerekçesiyle yasak geldi

Arşiv 22.04.2010, 15:21 22.04.2010, 15:21
Tapu Müdürlükleri'nde cep telefonu yasak


 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 20. Bölge Müdürlüğü, tapu sicil müdürlüklerine ''cep telefonu'' konulu bir yazı gönderdi. Yazıda, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde 6 Nisan 2010 tarihinde yapılan değerlendirme toplantısında alınan karar uyarınca, ''tapu sicil müdürlüklerinde tüm personelin hizmet binası içerisinde cep telefonu kullanımının sakıncalı olduğu ve engellenmesi gerektiğinin bildirildiği'' belirtildi.

Tapu sicil müdürlüklerine gönderilen yazıda, ''Hizmet binası içerisinde tüm personelin cep telefonu konuşmalarının sonlandırılması, iletişimin şahsi ve özel işlere sirayet etmeyecek şekilde müdürlüğün dahili telefonu vasıtasıyla sağlanması, yine işlem servisi içerisinde cep telefonu kullanımının yasak olduğuna dair yazı asılması ve buna rağmen görüşme yapılmak istenmesi halinde usulünce uyarılması'' istendi.

'Haberleşme hürriyetine kısıtlama'

Türk İmar-Sen Genel Merkezi, uygulamayla ilgili olarak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne yazılı olarak itirazda bulundu. Sendika Genel Başkanı ve Genel Mevzuat Sekreteri Mehmet Başpınar imzasıyla gönderilen yazıda, bu kararla, ilgili personelin teknolojik imkanlardan mahrum bırakıldığı ve haberleşme hürriyetinin kısıtlandığı savunuldu.

Yazıda, şunlar kaydedildi: ''Ayrıca kurum dahilinde, cep telefonu ile konuşulması ile oluşan sakıncanın kişileri ilgilendirdiği, cep telefonu kullanımından kaynaklanan hukuka aykırı bir fiil varsa bu fiili işleyenin şahsen sorumlu olduğu hukuken bilinen bir kaidedir. Fertleri ilgilendiren bir konuda tüm personelin iletişim vasıtalarından mahrum bırakılması açıkça hukuka aykırıdır.'' Belirtilen nedenlerle konu hakkında gerekli düzenlemenin yapılmasını isteyen sendika, konuyla ilgili olarak ivedilikle bilgi talep etti.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?