banner39

Taraf gazetesi muhabiri serbest bırakıldı

Taraf gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu hakkında, ''gizliliği ihlal etmek'' suçlamasından beraat etti.

Arşiv 29.03.2008, 08:05 29.03.2008, 08:05
Taraf gazetesi muhabiri serbest bırakıldı

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınarak, İstanbul Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan Taraf gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu hakkında, ''gizliliği ihlal etmek'' suçundan görevsizlik kararı verildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ümraniye'de ele geçirilen el bombaları ve fünyelere ilişkin soruşturma çerçevesinde gözaltına alınarak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürülen muhabir Soner Arıkanoğlu, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi.

Savcı, "yayın yasağı bulunan soruşturmaya ilişkin haber yaparak, gizliliği ihlal etmek"le suçlanan Arıkanoğlu'nun işlediği iddia edilen bu suçun kendi görev alanında bulunmadığı gerekçesiyle "görevsizlik kararı" verdi.

Soner Arıkanoğlu, daha sonra söz konusu suça bakmakla görevli olan ve çalıştığı gazetenin bağlı bulunduğu Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi.

Arıkanoğlu, burada soruşturma savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandı. Yaklaşık 2 saat adliyede kalan Arıkanoğlu, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Arıkanoğlu Kadıköy Adliyesi'nden çıkışında; "Israrla kaynağımı sordular. İki belgeyi nerede aldığımı hem emniyette hem burada sordular. Ben de gazeteci olduğum gibi basın kurallarına uygun hareket ederek kaynağımı söylemedim" dedi.

Kaynak: Ajanslar


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?