banner15

Tartaklanan Bezirgan'a 8 yıl ceza istemi

Yabancılar Şubesi'nde çekim yaparken polislerce tartaklanan Nuray Canan Bezirgan'ın 8 yıla kadar hapsi istendi.

Tartaklanan Bezirgan'a 8 yıl ceza istemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Başkanı Nuray Canan Bezirgan ve eşi Erol Bezirgan hakkında iddianame hazırladı. İddianamede yabancılar şubesinde görevli 5 polis memuru şikayetçi olarak yer aldı.

İddianamede, 29 Aralık 2009 günü misafirhaneye gelen Bezirgan çiftinin, Çeçen uyruklu Luiza Uzuev ve çocukları ile görüştükleri esnada Erol Bezirgan'ın çantasından çıkarttığı kamera ile çekim yaptığı ileri sürülüyor.

Nuray Bezirgan'ın da kocasına engel olmaya çalışan polis memurlarına direndiği belirtilen iddianamede çiftin bu sırada 2 polis memurunu darp ettikleri öne sürülüyor.

Nuray ve Erol Bezirgan'ın 8'er yıla kadar hapsi isteniyor. Kamera görüntüleri de dosyada deliller arasında gösteriliyor.

29 Aralık 2009 tarihinde yaşanan olayın bir komplo olduğunu ifade eden Bezirgan İLKHA'ya verdiği mülakatta, “Şubedeki güvenlik kamerası kayıtlarına bakıldığı zaman olay zaten açıkça görülüyor. O gün telefon açarak bizi şubeye çağıran Harun Buğdaycı isimli polis memuru, bize verilen tebliğde imzası bulunan, tebliği bize veren, eşimi, darp eden ve benim başörtüme el uzatarak beni yerlerde sürükleyen de aynı kişi. Her şey bu kadar açıkken iddianamede bizim iki kişiyi yaraladığımız ifadesi yer alıyor” dedi.

Karakolda savcı ve polis amirlerinin kendileriyle pazarlığa oturduklarını da belirten Bezirgan, “Karakolda bize, ‘eğer susmazsanız daha büyük bir mağduriyet yaşayacaksınız’ denilmişti. Türkiye de maalesef böyle bir sistem var ve çarkları dönüyor. Yani dayak yiyen sizsiniz ama rapor alan onlar. Bu sistem sadece bize karşı değil. Biz bu düzenlerine karşı ses çıkardığımız için çok öfkelenmiş olmalılar ki eşime ve bana ayrı ayrı 8’er yıl gibi absürt bir rakam çıkardılar” şeklinde konuştu.


Video'yu izleyemiyorsanız
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur Berk
Uğur Berk - 11 yıl Önce

Hükümet bu olaya sessiz kalmamalı.Bezirganların mağduriyeti giderilmelidir.

Namık Arda
Namık Arda - 11 yıl Önce

Nuray Bezirgan velfecr.com ve selamhaber.com sitelerindeki yazılarından takip ediyorum farklı bir duruşu var bunu hazmedemeyenler sadece laikler değil geleneksel muhafazakarlar da ona çektiriyor.Nuray Bezirganın başkanı olduğu İmkander derneği çok önemli işler yapıyor bu da malum çevreleri rahatsız ediyor.Varsın olsun Allah var sorun yok kardeşlerim.

vuslat
vuslat - 11 yıl Önce

müslümanların dertleriyle dertlenmeniz çok güzel. ama küçük bir hatırlatma yapacaktım. ben bu haberi doğruhaber gazetesinde okumuştum. haberin girişi dışındaki tüm cümleler aynı ama kaynak dünyabülteni geçiyor. sadece ilgimi çekti. bilginize.... bu arada bezirgan ailesinede allah kolaylık versin

banner39

banner50

banner47

banner48