Taş atan çocukların hayatı TRT Şeş'te

TRT Şeş, taş atan çocukların eylemlere hangi şartlarda dâhil oldukları, detaylı bir şekilde ele alıyor.

Taş atan çocukların hayatı TRT Şeş'te


TRT Şeş, son günlerin en çok konuşulan konularından birini ekranlara taşıyor. Televizyon, terör örgütünün düzenlediği eylemlerde ön sıralarda yer alan ve aldıkları cezalarla gündeme gelen 'taş atan çocuklar'ın hayatını anlatan yeni bir programa başlıyor. 
 
'Zaroken Heviye' (Umut Çocukları) ismi ile ekranlara gelecek olan programda, çocukların eylemlere hangi şartlarda dâhil oldukları, detaylı bir şekilde işleniyor.

TRT Şeş Genel Koordinatörü Fethullah Kırşan, yaşları en fazla 16 olan çocukların bulundukları olumsuz koşullardan kurtulmasını hedeflediklerini söyledi. İlki 6 Mayıs'ta ekrana gelecek ve perşembe günleri yayınlanacak programda her hafta 5-6 çocuğun ev, okul ve iş hayatları, zamanlarını geçirdikleri ortamlarda yapılan çekimlerle ekrana getirilecek. Çocukların yaşadıkları sıkıntılar, terör örgütü tarafından kullanılmak istenmeleri sırasında yaşadıkları anlatılacak. Çocukların, devlet, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ile tanışmaları da sağlanacak. Fethullah Kırşan, 'Umut Çocukları'nın, terör örgütü tarafından kullanılmak istenen tüm çocuklara umut olacağını kaydetti.
 
Kaynak: Zaman

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 04:18
banner53
YORUM EKLE

banner39