Tayland'da asker göstericileri taradı: 16 ölü/ FOTO

Tayland'da hükümet karşıtı protestoculara müdahale eden askerler 16 göstericiyi öldürdü.

Tayland'da asker göstericileri taradı: 16 ölü/ FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta ordunun hükümet karşıtı protestoculara müdahalesi sonucu çıkan çatışmalarda ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

Dün gece boyunca çatışmalar yayılarak devam ederken, silah ve patlama sesleri aralıksız duyuldu. Olaylarda yaralananların sayısı da 141'i buldu.

Hükümetin, 6 haftadır süren protestolar sonrası dün "başkentte düzenin bir kaç gün içerisinde sağlanmış olacağın^" açıklamasının ardından bu müdahale geldi. Göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi ile müdahale ederek göstericilerin bulunduğu bölgeyi ele geçirmeye çalışan askerlere karşı protestocular da molotofkokteyli, taş ve el yapımı roketlerle karşılık verdi. Göstericiler araçları ve otomobil lastiklerini de ateşe verdi.

Ordu yetkililerine göre, göstericiler arasında tabanca ve M-79 el bombaları kullananlar da oldu. Ordu Sözcüsü Sansern Kaewkamnerd, göstericiler arasında bu tür 500 kadar "teröristin" bulunduğunu söyledi. Protestocuların yoğunlaştığı bölgeye asker takviyesi yapılacağı kaydedildi. Ordu yetkilileri, göstericilerin bulunduğu bölgeyi kontrol altına almayı hemen başaramayacaklarını, bunun birkaç gün sürmesinin beklendiğini ifade etti.

bangkok.jpg

 

bangkok1.jpg

 

bangkok2.jpg

 

bangkok3.jpg

 

bangkok4.jpg

 

bangkok5.jpg

 

bangkok6.jpg

 

bangkok8.jpg

 

bangkok9.jpg

 

bangkok7.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 15:17
banner53
YORUM EKLE

banner39