banner39

Tayland'da muhalifler güvenlik duvarını aştılar

Tayland'da iktidar karşıtı Diktatörlük Karşıtı Demokrasi Birliği (UDD) mensubu göstericiler güvenlik koridorunu geçtiler.

Arşiv 10.04.2009, 13:10 10.04.2009, 13:12
Tayland'da muhalifler güvenlik duvarını aştılar

Tayland'da iktidar karşıtı Diktatörlük Karşıtı Demokrasi Birliği (UDD) mensubu göstericiler Pattaya'daki Güneydoğu Uluslar Birliği (ASEAN) Zirvesi'nin yapılacağı oteli çevreleyen güvenlik kordonunu kırarak otelin kapısına kadar geldi. ..

Göstericiler eylemlerine otelin girişinde devam ediyor. Kamboçya Başbakanı Hun Sen'in de eylemcilerden önce otele geldiği ve otelde olduğu bildirildi.

Göstericiler 5 sıradan oluşan polis kordonu ve otelin silahsız gövenlik birilerinde oluşan altıncı bir kordonu aşarak otel önüne kadar geldi. Otel önünde şimdiye kadar bir şiddet olayı yaşanmadı.

Öte yandan UDD mensupları başkent Bangkok'ta da trafiği felç etme eylemini sürdürüyor. Dün gece televizyonlardan halka hitap eden Başbakan Abhisit Vejjajiva bugünü resmi tatil olarak ilan edince şehirdeki trafik hissedilir ölçüde rahatlasa da, yarından itibaren başlayacak olan 9 günlük Songkran tatili sebebiyle şehi dışına çıkmak isteyen halkın ana arterleri kullanamaması ve tatillerine bir gün önce başlamak istemeleri sebebiyle daha farklı bir trafik keşmekeşi yaşanmaya başladı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?