banner39

TBMM 23 saattir çalışıyor

2007 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısını görüşen Meclis Genel Kurulu 23 saati aşkın süredir çalışıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
TBMM 23 saattir çalışıyor

Görüşmelerin son bölümünde tasarının tamamı ele alınıyor.
 
Genel Kurulda, dün saat 11.00'de bütçenin maddeleri üzerinde başlayan görüşmelerde, tasarının 32 maddesinden 24'ü kabul edilirken, hala 25'inci madde üzerindeki görüşmeler sürüyor.
 
Tarihin en uzun süreli birleşimlerinden biri olan toplantıyı, sırasıyla Başkanvekilleri İsmail Alptekin, Sadık Yakut ve Nevzat Pakdil yönetti.
 
Meclis sıralarında uyudular
 
Gecenin ilerleyen saatlerinde uykuya yenilen milletvekilleri, kulisteki koltuklarda kısa süreli de olsa uyuyarak yorgunluk attı. Milletvekillerine gece boyunca çorba, tatlı, meyve, simit ikram edildi.
 
Milletvekilleri, uyuyan arkadaşlarının cep telefonlarıyla fotoğrafını çekerken, kulislere gelen gazetecilere de ''Burası bizim haremimiz. Uyuyoruz haremimize girmeyin'' diye espri yaptı.
 
Erkek milletvekilleri uzayan sakallarını kestirmek için sabah saatlerinde Meclis berberlerine akın ederken, bazı milletvekilleri de kuliste birlikte kahvaltı yaptı.
 
Meclis çalışmaya devam edecek
 
Tasarının tamamının kabul edilmesinin ardından öğleden sonra bütçenin kapanış konuşmalarına geçilmesi bekleniyor. Kapanış konuşmalarını Meclis'te grubu bulunan üç partinin genel başkanlarınca yapılacağı belirtiliyor.
 
AK Parti Grup Başkanvekillerinin beşi de sabaha kadar Genel Kurul'da kalırken, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç da Meclis'ten ayrılmadı.
 
Genel Kurul'da bütçe tasarısının ardından, emeklilere yapılan fazla nema ödemelerinin silinmesiyle ilgili yasa teklifinin ele alınması bekleniyor. Meclis bugün de geç saatlere kadar çalışacak.

CNN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?