banner39

TBMM Başkanı Şahin: Cüretlerini artırdılar

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Muş'ta meydana gelen olayları "Cüretlerini artırdıkları görünüyor" dedi.

Arşiv 15.12.2009, 21:07 15.12.2009, 21:07
TBMM Başkanı Şahin: Cüretlerini artırdılar

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bugün Muş'ta meydana gelen olayları "Şimdi bunların cüretlerini biraz daha artırdıkları görünüyor. Türkiye, demokrasisini geliştirme, temel hak ve özgürlüklerini daha da üst noktalara çıkarma ve olağan yönetimini daha da güçlendirme düşüncesinden ve uygulamasından asla geri adım atmayacaktır" sözleriyle değerlendirdi.

Şahin, Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Nikola Şpiriç'i kabulünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şahin, yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Türkiye'de istikrarı bozmak ve bir iç kargaşa çıkartmak isteyenlerin daima olduğunu dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Amaçları ne olursa olsun bu kişiler ve gruplar, amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, hükümeti, kurumları, güvenlik güçleri Türkiye'nin her türlü sorununu göğüsleyecek ve bertaraf edecek şekilde iş başındadır. Vatandaşlarımızın bütün bunlar karşısında yeise düşmemeleri gerektiği düşüncesindeyim. Devletimiz bunların üstesinden geçmişte gelmiştir, bundan sonra da gelecektir."

Bir gazetecinin, "Bu olaylar olağanüstü halin zeminini oluşturma çabası olarak değerlendiriliyor" sözleri üzerine Şahin, "Türkiye'yi bu alanda geriye götürmek isteyenler ve bundan fayda umanlar olabilir ama bunda başarılı olamayacaklardır" karşılığını verdi.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?