banner39

TBMM'de ' İstiklal Marşı' anıtı törenle açıldı

TBMM'nin ön bahçesinde yaptırılan 'İstiklal Marşı Anıtı'nın açılışı törenle açıldı.

Arşiv 23.04.2007, 14:16 23.04.2007, 14:43
TBMM'de ' İstiklal Marşı' anıtı törenle açıldı

TBMM Danışma Kurulu’nun kararıyla, Meclis’in ön bahçesinde yaptırılan, “İstiklal Marşı Anıtı” törenle açıldı. Açılışı, Meclis Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar gerçekleştirdi

TBMM’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 87’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptırılan, “İstiklal Marşı Anıtı” törenle açıldı.

CHP KATILMADI

Arınç başkanlığında gerçekleşen törene Başbakan Erdoğan, Kabine üyeleri, DYP Genel Başkanı Ağar, Anavatan Partisi Grup Başkanvekilleri ve milletvekilleri katılırken, CHP’den temsilci ve milletvekili katılımının olmayışı dikkat çekti.

AĞAR’A DAVET

Başbakan Erdoğan, açılış törenine katılan DYP Genel Başkan Ağar’ı yanına davet ederek bir süre sohbet etti. Ardından açılışı Arınç, Erdoğan ve Ağar beraber gerçekleştirdi.
İstiklal Marşı Anıtı'nda İstiklal Marşı’nın iki kıtası yer alıyor. TBMM logosunu eller üzerinde betimleyen figürde, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ifadesi taşıyor. Anıtın batı kısmında istiklaline, bağımsızlığına kavuşturulmuş bugünkü gençliğin milli benliğine ve bayrağına bağlılığını simgeleyen, bayrak tutan iki genç figürü ve bir aile figürüne de yer verildi

Kaynak: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?