banner15

TBMM'de M. Ali Şahin dönemi

TBMM Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Şahin görevini selefinden bugün teslim aldı.

TBMM'de M. Ali Şahin dönemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı görevi yeni seçilen Başkan Mehmet Ali Şahin'e teslim edildi.

Şahin, Türkiye'nin, şu anda ve gelecekte karşılaştığı tüm sorunların çözüm yerinin Meclis olduğunu söyledi.

TBMM Başkanlığı devir teslim töreninde ilk konuşmayı yapan Köksal Toptan, Meclis'in kuruluş süreci ile ilgili kısa bilgi verdi. TBMM Başkanlığı görevine 2 yıl önce seçildiğini hatırlatan Toptan, "İki yıl sonra bu görevi, Sayın Mehmet Ali Şahin'e devrediyorum. Başlangıç heyecanını şimdi de yaşıyorum." dedi. Meclis Başkanlığı görevinin büyük bir onur ve grur kaynağı olduğunu belirten Toptan; önemli olanın, makamlarda hoş bir sada bırakmak olduğunu söyledi.

Mehmet Ali Şahin'in, hukukçu kimliğinin yanısıra deneyimli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Toptan, "Mehmet Ali Şahin'in, bizim dönemimizden daha büyük işler gerçekleştireceğine, başkanlığı başarı ile sürdüreceğine yürekten inanıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ise Türkiye'nin içinde bulunduğu ve gelecekte karşılaşacağı her sorunun çözüm yerinin TBMM olduğunu vurguladı. Kaçıncı Meclis Başkanı olduğunun çok da önemli olmadığını söyleyen Şahin, "Meclis Başkanlığı yapacak kişi, ilk Meclis başkanının bakış açısı ve heyecanı ile bu görevi yaparsa, milletimize layık olur." ifadesini kullandı. Şahin, kendisinin de bu duygular içinde bulunduğunu ifade etti.

Devir teslimin, bir bayrak ve nöbet değişimi olduğunu kaydeden Şahin, Köksal Toptan'ın tecrübelerinden, görev süresi boyunca faydalanacağını dile getirdi.


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 15:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35