banner39

TBMM'de masonik semboller var!

Dan Brown'un Washington'da aradığı kayıp semboller TBMM'de bulundu.

Arşiv 04.01.2010, 11:46 04.01.2010, 12:21
TBMM'de masonik semboller var!


Okan Haksever-Ankara / Dünya Bülteni

Piyasaya yeni çıkan "Dul Kadının Oğulları-Tapınağın Türk şövalyeleri" isimli bir kitap, şaşırtıcı iddiaları gündeme taşıyor. Gazeteci Mustafa Yılmaz'ın kaleme aldığı kitaba göre TBMM'de; "üçgen", "üçgen içinde göz", "piramit", "Kutsal Kadeh" gibi masonik semboller bulunuyor. Bilindiği gibi Dan Brown'da son kitabı "Kayıp Sembol" de Washington Kongre Binası'ndaki masonik sembolleri işlemişti.

Dul Kadının Oğulları isimli kitaptaki iddiaya göre mevcut meclis binası, bir çok esrarengiz masonik sembolle dolu. Yazara göre; Masonlar yaptıkları her esere mutlaka masonik semboller yerleştiriyorlar. Bunu ilk mason üstadı olarak bilinen Hiram Usta'ya saygının bir gereği olarak görüyorlar. Çünkü bir yeminleri var. Büyük Üstad Hiram'ın adını sonsuza kadar yaşatma yemini. Bunu sembollerle yapıyorlar. Yine kitaba göre bu aynı zamanda bir güç gösterisi. Masonlar kendilerine ait sembollerle O eserdeki masonik hakimiyeti vurguluyorlar.

TBMM'Yİ YAPAN MİMAR VE DÖNEMİN MECLİS BAŞKANI MASONDU

Kitaba göre; TBMM'yi yapan Avusturya asıllı mimar Clemens Holtzmeister ile dönemin Meclis Başkanı Abdülhalik Renda da birer mason. Kitaba göre mimar Holtzmeister Avusturya'da yaşarken Nazilerden kaçıp Türkiye'ye sığınıyor. Çünkü Naziler Avusturya'ya girdiğinde ilk bastığı yerlerden biri Holtzmeister'in ofisi oluyor. Holtzmeister'i Türkiye'de karşılayan ve O'na sahip çıkan kişi de Abdülhalik Renda. Renda en uzun süre TBMM Başkanlığı yapan kişi. Türkiye Hür ve Kabul edilmiş Mason localarının resmi sitesine göre Abdülhalik Renda da bir mason. Kitabın yazarı Mustafa Yılmaz'a göre bu nedenle TBMM binası yapılırken binaya masonik semboller yerleştirildi.

MİMAR SİNAN'IN KAYIP KAFATASI MASON LOCASI'NDA MI ?

Kitaptaki bir başka şaşırtıcı iddia da Mimar Sinan'ın kayıp kafatası ile ilgili. Buna göre 1935 yılında mezarı açılan mimar Sinan'ın kafatası o günden beri kayıp ve bir türlü bulunamıyor.

Dul Kadının Oğulları isimli kitaptaki iddiaya göre; Sinan'ın kayıp kafatası Mason Locası'nda. Çünkü yazara göre Tapınak şövalyelerinden, masonluğa uzanan gizemli örgütlerde yaygın bir kafatası inancı var. Buna göre bir mason adayı masonluğa kabul edilmeden önce tefekkür hücresi adı verilen bir odaya kapatılıyor. Duvarları siyah örtüyle kaplı bu odada Mason adayı bir kafatasıyla baş başa bırakılıyor. Gazeteci Mustafa Yılmaz bu konuda 2009 yılında ünlü Kızılderili şefi Geronimo'nun torunlarından Harlyn Geronimo'nun ABD'de açtığı bir davayı örnek gösteriyor. Bilindiği gibi torun Harlyn Geronimo geçtiğimiz yıl ABD'de açtığı bir davada; Amerika'da kurulu masonik kafatası ve kemik tarikatını, dedesinin, kafatasını çalmakla suçlamış ve mahkemeye vermişti. Suçladığı isimde George W. Bush'un dedesi Prescott Bush'tu.

İŞTE TBMM'DEKİ GARİP SEMBOLLERDEN BAZILARI

Kitaptaki iddiaya göre üçgen içinde üç nokta; en önemli masonik sembollerden. Dul Kadının Oğulları isimli kitaba göre bu M sembolü de yine en önemli masonik işaretlerden. TBMM'deki esrarengiz işaretler arasında yer alan bu sembol yazara göre Magdelenalı Maria'yı simgeliyor. Masonlarca kutsal kadın.

TBMM'deki bir başka ilginç sembol. Dul Kadının Oğulları isimli kitaba göre bu da yine masonik sembollerden..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?