'Teğmenlere emirler Perinçek'ten'

Amirallere Suikast İddianamesi'nde, "Teğmenlere emirler Doğu Perinçek'ten" geldiği belirtildi.

'Teğmenlere emirler Perinçek'ten'


İddianamede, şüphelilere emir ve talimatların Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından verilerek, örgüt tabanına aktarıldığının anlaşıldığı belirtiliyor. İddianamede, şüphelilerin evlerinde ve bilgisayarlarında yapılan aramalarda ele geçirilen belge ve dokümanlara ayrıntılı olarak yer veriliyor. 

İddianamede yer alan ve şüphelilerden ele geçirilen bir belgede de, üç aşamalı emir komuta zincirinin başında İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in bulunduğu aktarılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Elektronik Şube Müdürlüğü'ne 15 Temmuz 2009'da bir elektronik ihbar maili geldiği kaydedilen iddianamede, mailde, uyuşturucu ve borç bataklığına düştüğünü ifade eden bir deniz subayının, "Deniz Lisesinden Deniz Harp Okuluna, oradan teğmenliğe uzanan bahriyelilerin önünü kesen uyuşturucu bataklığından bahsettiği'' aktarıldı. Şüphelilerin kaldığı evde bulunan flaş belleğin incelendiği ifade edilen iddianamede, flash bellekteki 'Nİ 22' isimli word belgesinde, "Doğu Perinçek Başkanımızın Emirleri'' başlığı altında bir dokümanın bulunduğu hatırlatılıyor. İddianamede, aynı belgede Aydın Ortabaşı'nın mezun ettiği kız öğrencilerin, yapının sivil tabanına daha hızlı bir şekilde kazandırılması için organizasyonların yapılmasını istediği belirtiliyor.

Belgede, "Devrimci teğmenlerin yeteneklerini artırıcı eğitimlerden geçirilecek, emir ve görevler yeteneklerine göre verilecek. Yandaş medya ve onları yönlendirenler kahraman komutanlarımızı kuşatmışlardır. Devrimci subaylar komutanlarımıza yeniden dinamizm kazandıracak eylemleri hayata geçirecektir.'' deniliyor.

PERİNÇEK: ÇYDD'NİN PARASAL KAYNAKLARI ARTIRILMALI

Devrimci Karargah ve Poyrazköy soruşturmalarında ele geçirilen 'Nisan Bülteni' isimli doküman, amirallere suikast iddianamesinde de geçiyor. İddianamedeki belgeler arasında bulunan 'Başkanımızdan' ibareli 'Nisan Bülteni', teğmenlerin Kocaeli'ndeki evinde yapılan aramada ele geçirilmiş. Belgede 'Nisan Bülteni'nin yanı sıra, 'Doğu Perinçek Başkanımızın Emirleri' alt başlıklı bir başka metin daha yer alıyor. Metinde, "Aydın Ortabaşı ÇYDD'den gelen parasal kaynakların miktarlarının Perinçek'in emirleri doğrultusunda artırılması. Diğer parasal kaynak konusunda yeni satış kanalları (maddeler) oluşturulacak." ifadeleri de dikkat çekiyor.
 
Kaynak: Zaman

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 15:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35