banner39

Tekel işçileri hâla Türk-İş'in önünde

Dördüncü gününe giren Tekel işçilerinin eylemi, bugün de Türk-İş'in önünde devam ediyor.

Arşiv 19.12.2009, 12:53 19.12.2009, 12:53
Tekel işçileri hâla Türk-İş'in önünde

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tekel işçileri eylemlerine Türk-İş genel merkezi önünde devam ediyor. Çözüm bulunması için görüşmeler de yapıldı. Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Devlet Bakanı Ali Babacan, Hayati Yazıcı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile görüştü. İşçiler bugün de temaslarını sürdürüyor.

Soğuk havada havuza girdiler, biber gazına maruz kaldılar. 4 günde 3 yer değiştirdiler. Ama vazgeçmediler. AK Parti Genel Merkezi'nin önü Abdi İpekçi Parkı'ndan sonra TEKEL işçileri Türk-İş 'in önündeydi.

GÖRÜŞMELER YAPILIYOR

Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Devlet Bakanı Ali Babacan, Hayati Yazıcı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile görüştü. Ancak görüşmenin sonucu açıklanmadı. TEKEL işçileri ise dün gün boyu eylemlerini sürdürdü, slogan atarak, halay çekerek...

Tansiyon Türk-İş 'in bulunduğu sokağa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu'nun gitmesiyle yükseldi. Aslında Aksu o sokaktaki başka bir binaya gitmişti. Ama işçilerle karşılaştı.

İşçiler eylemlerini sürdürmekte kararlılar. İşçilere polis müdahalesinin tartışmaları sürerken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay olayı inceletmek için müffettiş görevlendirdiğini açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü