banner39

Temizöz davasında reddi hakim talebine ret

Mahkeme yargılamanın 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etmesi yönünde karar verdi.

Arşiv 18.02.2010, 05:51 18.02.2010, 07:39
Temizöz davasında reddi hakim talebine ret


Şırnak ve çevresinde işlenen 23 cinayetten tutuklu yargılanan Kayseri İl Jandarma Komutanı Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davayla ilgili sanık avukatlarının reddi hakim talebi, Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. 

Mahkeme yargılamanın 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etmesi yönünde karar verdi.

Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Kayseri İl Jandarma Komutanı Albay Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davayla ilgili sanık avukatlarının reddi hakim talebini bugün görüşerek, karara bağladı.

Reddi hakim talebini reddeden yetkili mahkeme, Temizöz ve 6 sanığın yargılanmalarına 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilmesi yönünde karar verdi ve dosyayı iade etti.

Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 Şubat'ta görülen duruşmada, 9 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Albay Cemal Temizöz'ün avukatları, Anayasa Mahkemesi'nin askere sivil yargı yolunu açan düzenlemeyi iptal etmesinin ardından, dosyanın askeri mahkemeye gönderilmesini istemişti.

Mahkeme heyetinin bu talebi  oy birliğiyle reddetmesi üzerine sanık avukatları, mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğini gerekçe göstererek, 'reddi hakim' talebinde bulunmuşlardı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?