banner39

Temsilciler meclisi İran'ı ziyaret edecek

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı,Mahmud Ahmedinecad'la diyalog başlatmak için İran'ı ziyaret edeceğini bildirdi.

Arşiv 11.04.2007, 12:14 11.04.2007, 12:14
Temsilciler meclisi İran'ı ziyaret edecek

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Tom Lantos, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'la diyalog başlatmak için İran'ı ziyaret etmek istediğini açıkladı.

Beyaz Saray'ın sert tepkisine rağmen geçen hafta Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile birlikte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşen Lantos, Tahran gezisine Pelosi'nin de katılabileceğini ifade etti.

San Francisco'da Pelosi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Lantos, "Kendi adıma konuşmam gerekirse hemen yarın uçağa atlayıp gitmeye hazırım. Ahmedinecad'ın açıklamalarından bir çoğunun uygunsuz, haksız ve yanlış olmasından dolayı onunla diyalog kurmamız önemli. Ayrıca Temsilciler Meclisi Başkanı'nın da buna hazır olabileceğini düşünüyorum" dedi.

Lantos'un ardından kürsüye gelen Pelosi ise, İran'a gitmek isteyip istemediği konusunda bir açıklama yapmazken, Ahmedinecad'ın sözlerinin "medeni insan davranışlarının dışında olan itici" açıklamalar olduğunu söyledi.

Pelosi ayrıca, Suriye, İsrail, Filistin ve Suudi Arabistan'ı kapsayan Ortadoğu turu sırasında Lantos'un "derin tecrübe ve bilgisinden" faydalandığını sözlerine ekledi.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?