banner15

Terör konferansında Kürtlere hakaret

Adnan Menderes için "Keşke asmasalardı da sürünseydi." açıklamalarıyla tepki çeken Doksat, bu kez de Kürtlere hakaret etti.

Terör konferansında Kürtlere hakaret

Adnan Menderes için "Keşke asmasalardı da sürünseydi." açıklamalarıyla tepki çeken Prof. Dr. M. Kerem Doksat, bu kez de Kürtlerle ilgili hakarete varan açıklamalarda bulundu.

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde düzenlenen 'Terör Okulu 3' toplantısına katılan Doksat, Kürtlerin çocuklarını arabaların altına atıp sakatlayarak para talep ettiklerini iddia etti.

Askerliğini Diyarbakır'da yaptığını, bu sebeple Kürtleri çok iyi tanıdığını söyleyen Prof. Dr. Doksat şöyle konuştu: "Doğum kontrolünü asla uygulamazlar. Kan parası diye bir âdetleri vardır. Çocuğunu atar sizin arabanızın önüne, çocuğun yaralanma veya ölüm derecesine göre sizden büyük paralar talep ederler. Bir yüzbaşı arkadaşımın başına böyle bir olay geldi. Arabanın önüne atılan çocuk sakat kaldığı için arkadaşım birkaç milyar verip kurtuldu. Ölseydi 10 milyar verecekti."

Kürtler için "Büyük şehirlerin etrafını sardılar." diyen Doksat, Türkiye'nin 'Kürdiye' olma yolunda ilerlediğini, Nişantaşı'nda bile sokaklarda Kürtçe konuşulduğunu söyledi. Kürtlere karşı olmadığını savunan Doksat, kendisini Atatürk milliyetçisi olarak tanımladı.

Zaman

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48