TESEV, Türk-Arap dünyasını tartışıyor

TESEV', "Türkiye ve Arap Dünyası: Birbirlerini Yeniden mi Keşfediyor?" panelini düzenliyor.

TESEV, Türk-Arap dünyasını tartışıyor


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV),  2009 Temmuz ayında yedi arap ülkesinde gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda hazırladığı raporu bir panel ile kamuoyu ile paylaşıyor.

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV),  2009 Temmuz ayında yedi arap ülkesinde gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda hazırladığı raporu bir panel ile kamuoyu ile paylaşıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meliha Altunışık tarafından kaleme alınan ve Kahire merkezli Al Sharq Bölgesel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Direktörü Dr. Mustafa Ellabbad'ın görüşlerini içeren bu rapor TESEV'in Orta Doğu'da Türkiye Algısı projesinin ikinci ayağını oluşturuyor.

Rapor, TESEV'in Temmuz 2009 tarihinde yedi Arap ülkesinde gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarının yanı sıra bölgeden bürokrat, karar alıcılar, akademisyen, gazeteci ve sivil toplum mensupları ile yapılan kişisel görüşmeleri de içeriyor. Bu araştırma ile TESEV Arap dünyasında Türkiye algısının nasıl değiştiğini ve Türkiye'nin Orta Doğu'da sergilediği diplomatik aktivizmin bölge halkı tarafından nasıl algılandığını anlamaya yönelik katkı sağlamayı hedefliyor.

Raporun sunulacağı ve tartışılacağı panel TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker'in açılış konuşması ile başlıyor. TESEV Dış Politika Programı Danışmanı Doç. Dr. Mensur Akgün'ün oturum başkanlığını yapacağı panelde Prof. Dr. Meliha Altunışık ve Dr. Mustafa Ellabbad konuşmacı; Carnegie Orta Doğu Merkezi Direktörü Paul Salem tartışmacı olarak yer alıyor. 

17 Mayıs 2010 Pazartesi günü, 17 Mayıs 2010, Pazartesi günü saat:10,30’da başlayacak olan program Hyatt İstanbul Otel’de gerçekleştiriliyor.
Programla ilgili detaylı bilgiye www.tesev.org.tr adresinden ve 212–292 8903 (146) numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 10:11
banner53
YORUM EKLE

banner39