banner39

Teyide muhtaç bilgileri Meclis aydınlatacak

BBP lideri Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter faciası ile ilgili Kayseri Emniyeti Meclis'i adres gösterdi.

Arşiv 06.04.2009, 06:47 06.04.2009, 06:47
Teyide muhtaç bilgileri Meclis aydınlatacak


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi sonrasında BBP'li Selçuk Özdağ'ın, "Yazıcıoğlu'nun şuuru açık, hastaneye kaldırıldı" yönündeki bilgilerin kaynağı olarak gösterdiği Kayseri Valisi Mevlüt Bilici dün, bu yöndeki bilgileri İl Emniyet Müdürlüğü'nden aldığını açıklamıştı. Açıklamanın üzerine Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ise Meclis'in konuyu açıklığa kavuşturacağı görüşünde.

Yeni Şafak'ın sorularını cevaplandıran Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, Yazıcıoğlu için "Şuuru açık, hastaneye kaldırıldı" diyen Vali Bilici'nin İl Emniyet Müdürlüğü'nü kaynak göstererek verdiği 'Teyide muhtaç bilgiler'in teyidinin Meclis'te olduğunu söyledi.

ÖZELLİKLE VURGULADIM

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, helikopter faciasının ardından BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaralı olduğu bilgisinin BBP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın açıkladığı gibi askeri kaynaklardan değil 'Emniyet'ten geldiğini belirterek, "Ancak bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu da özellikle vurgulanmıştır" demişti.

BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR

Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, Vali Mevlüt Bilici tarafından yapılan açıklamanın üzerine kendisinin konuşamayacağını söyleyerek şunları söyledi:

"Sayın valimizin açıklamasının üzerine benim bir şey söylemem doğru olmaz. Rahmetliyi çok severdim. Bütün milletimizin başı sağolsun. Olayın komplo teorileri üretecek bir pozisyonu yok. İnsanlar bilgi kirliliğine maruz bırakılıyor bilinçli olarak. Gençler bileniyor. Bu konuyla ilgili eğer karanlık nokta olduğu düşünülüyorsa, kurulacak bir Meclis Araştırma Komisyonu her şeyi daha net olarak ortaya koyar.'

Kaynka: Yeni Şafak 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?