TGTV ve Basın Konseyi'nden kınama

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürüldüğü menfur saldırıyı kınadığını bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
TGTV ve Basın Konseyi'nden kınama

TGTV adına yazılı açıklama yapan Necmi Sadıkoğlu, Hrant Dink'e yapılan hain ve planlı saldırının ülkemizdeki istikrar ortamını, huzur ve mutluluğu bozmaya yönelik olduğunu belirterek  şunları ifade etti:

"Kim tarafından ve hangi amaç ile yapılmış olursa olsun bu tür provokatif saldırıları tekrar kınıyor, halkımızı sağduyuya davet ediyoruz."

 

Sadıkoğlu, "Vefat eden Hrant Dink’in başta ailesi olmak üzere, yakınlarına ve dostlarına taziye dileklerimizi iletiyoruz." dedi.

 

Basın Konseyi de olayı kınadı

 

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, cinayeti işleyen failin gerekçesi ne olursa olsun Türkiye'ye yapılan en büyük kötülük olduğunu belirterek, “Çünkü yıllardır ülkemize yapıştırılmak istenen 'Ermeni soykırımı' iftiralarının taraftarları, bu olaydan sonra ellerinin güçlendiğini düşüneceklerdir” dedi.

Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, Hrant Dink'in öldürülmesinin “düşünceleri ifade özgürlüğü” düşmanlarının, bu yolla insanları susturabileceklerini sandıklarını gösteren bir yeni misal olduğunu vurgulayarak, şu görüşleri dile getirdi:

“Oysa dünyada kurşunla öldürülmüş hiçbir düşünce yoktur. Bu olay, cinayeti işleyen failin gerekçesi ne olursa olsun ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür. Çünkü yıllardır ülkemize yapıştırılmak istenen 'Ermeni soykırımı' iftiralarının taraftarları, bu olaydan sonra ellerinin güçlendiğini düşüneceklerdir. O da özellikle ABD Kongresinin, ulusumuza yönelik iftiraları gerçek saymasını isteyenlerin önerisini kabul etmesine yol açacaktır. Onu izleyecek dönemin ülkemizi ve ulusumuzu ne büyük sıkıntılara sokacağını düşünmek bile istemiyorum.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?