banner15

Tıbbi bitkiler bahçesinde Fitoterapi Atölyesi

Merkezefendi Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Fitoterapi atölyesi 16. dönemini başlatıyor.

Tıbbi bitkiler bahçesinde Fitoterapi Atölyesi

Fitoterapi Atölyesi

Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Zeytinburnu Merkezefendi Tıbbi Bitkiler Bahçesi bitki atölyeleri düzenlemeye devam ediyor. Bu konuya ilgi duyanların ve bilgi sahibi olmak isteyenlerin katılabildiği atölye çalışmalarından biri olan Fitoterapi atölyesi 16.dönemini başlamaktadır. Fitoterapi; Yunanca Phyton (Bitki) ile Therapeia (Tedavi) kelimelerinden oluşan Fitoterapi, hastalıkların taze veya kurutulmuş bitkiler ve onların doğal ekstreleri ile tedavi edilmesi yöntemine verilen addır.

Prof. Dr. Abdülkerim Alpınar’ın vereceği dersler haftaiçi ve hafta sonu olmak üzere iki grup şeklinde yapılacaktır. Hafta içi dersler 10–15 Mayıs tarihleri arası saat 10 ile 17 arası yapılacak.

Derslerde tıbbi bitkilerin yetiştirilmesi, hasadı, kurutulması, saklanması, kontrolü, Anadolu'nun bitkileri, solunum sistemi rahatsızlıklarında bitkiler, dolaşım sistemi rahatsızlıklarında bitkiler, sindirim sistemi rahatsızlıklarında bitkiler, idrar yolu rahatsızlıklarında bitkiler, sinir sistemi rahatsızlıklarında bitkiler, deri ve kas rahatsızlıklarında bitkiler, kozmetikte bitkiler, sabit ve uçucu yağ, saponin, tanen, müsilaj, alkaloit, glikozit eldesi gibi konular işlenecek.

Ayrıntılı bilgiye ve kayıt şartlarına www.ztbb.org internet adresinden ulaşılabilir.

--
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi
Merkezefendi Yeniçiftlik yolu 1 Zeytinburnu İstanbul
telefon 0212 664 4155
faks     0212 416 4576
gsm     0533 206 2338
bilgi@ztbb.org
www.ztbb.org


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 21:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35