banner39

Tiran'da, Yunus Emre Kültür Merkezi açılıyor

Arnavutluk'un Başkenti Tiran'da Yunus Emre Enstitüsü'nün ikinci Kültür Merkezi açılıyor.

Arşiv 13.12.2009, 21:52 13.12.2009, 21:52
Tiran'da, Yunus Emre Kültür Merkezi açılıyor

Türkiye'nin, Türk dilinin, kültürünün, sanatının ve tarihinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla yurtdışında faaliyetlerde bulunan Yunus Emre Enstitüsü'nün ikinci Kültür Merkezi Tiran'da açılıyor.

Bu merkez ile Türkiye ve Arnavutluk arasındaki dostluk ilişkilerinin, birlik ve beraberliğin ortak paylaşımların arttırılması hedefleniyor. İlki Bosna-Hersek'te açılan Kültür Merkezleri'nin ikincisi Aralık Ayı'nda Tiran'da açılacak.

Türkiye'nin, Türk dilinin, kültürünün, sanatının ve tarihinin tanıtılması faaliyetlerini yürütecek olan Yunus Emre Türk Kültür Merkezleri'nin Kazakistan, Makedonya, İspanya, Almanya ve Fransa gibi çeşitli ülkelerde de açılması planlanıyor.

Arnavutluk'un başşehri Tiran'da 11 Aralık 2009 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla açılacak olan Yunus Emre Türk Kültür Merkezi; Türkçenin öğretimi, Türk kültürünün Arnavutluk'ta tanıtılması ve iki ülke arasındaki kültürel bağların geliştirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yürütecek. Kültür Merkezi, Türkiye-Arnavutluk ilişkilerinin pekiştirilmesi konusunda da önemli bir görev üstlenecek.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?