banner39

TKP Ergenekoncu çıktı!

Türkiye Komünist Partisi, Ergenekon gözaltılarını eleştirdi!

Arşiv 08.01.2009, 18:31 08.01.2009, 23:08
TKP Ergenekoncu çıktı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Komünist Partisi (TKP) ergenekon Terör Örgütü'ne yönelik olarak gerçekleştirilen aralarında orgenerallerin de bulunduğu 'tepe operasyonu'na yönelik açıklama yaptı.

TKP açıklamasında, hükümet pişkinlikle, 'suçlular cezalarını buluyor' diye sevinen solcular ise ihanet ve gafillikle suçlandı. TKP açıklamasında, sırada Genelkurmay eski başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Necdet Sezer'in olduğu yorumu da yer aldı.

Açıklamada daha sonra şunlar söylendi:

"İşleyen yargı süreci değil, AKP'nin gücünü emperyalist merkezlerden alan gerici operasyonudur. Gözaltına alınanlar da işledikleri suçlardan değil, AKP'ye muhalefet ettiklerinden, ABD projeleri konusunda itiraz ya da çekincelerini dile getirdiklerinden Ergenekoncu olarak nitelenmektedirler. Kaldı ki, daha öncekilerde olduğu gibi, dünkü operasyonda da gözaltına alınanlar arasında birbirleriyle yan yana gelmesi bir dizi nedenle olanaksız kişiler bulunmaktadır. Söz gelimi solcu aydın Yalçın Küçük ile faşist İbrahim Şahin'i ancak AKP kafası aynı örgütün içine yerleştirebilirdi, hukuksuzluğu ilke edinmiş siyasi iktidar bunu da becermiş oldu."

Yorumlar (7)
komünist 14 yıl önce
bizim bu söylemimizden ergenekoncu olduğumuzu çıkarmak gerçekten büyük meziyet..tebrik ederim..aklınız başınızda değildi sanırım bu başlığı atarken..okurlarınızın da hiçbirşey anlamadığına eminim bu yazınızdan...
ABDULLAH 14 yıl önce
Yoruma gerek var mı?
ismail elçi 14 yıl önce
zaten bunların kafası çalışsaydı komünist olmazlardı :)
abdulhamid 14 yıl önce
biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz vede tanırız demi TKP biz bu film leri çok yaşadık gördük dinledik anlat anlat yalanı severik halkımız malkımız adına yavelerini artık yutmuyoruz siz en iyisi başka diyarlara gidin vesselam
huseyn 14 yıl önce
zaten TKP ninde başkanı iktisat mezunu araştırmacı öğretim görevlisi eskisi Mehmet akif ersoyun torunu dur bu işler şimdilerde ergenekon usulünde böyle oluyor dimi TKP.
elçi ismail 14 yıl önce
bak isail elçi efendi, bende bir komünistim. kafamında senden çok ama daha çok çalıştığına eminim. neyse seninle muhatap olunmaz. bugun kendisine komünist partisiyim diyen tkp komünist olmanın ötesinde işçi partisinin taşeronu olduğunu düşünüyorum. işçi partiside bu söylemlerle yola çıkarak yıllardır bu ülkede gerçek komünistlere saldırmış ve kan dökmüştür. işçi partisinin ipliği pazara çıkınca yerine yeni bir taşeron gerekiyor yani bunu en iyi ben yaparım diyen şimdiki tkp dir. tkp ninde sonu bugün işçi partisinin sonu gibi olacağını kestirmek çokta zor olmasa gerek.
mehmet 14 yıl önce
sadece okuduklarınızı anlamanızı diliyorum. bu haberi yapan habercide ya önyargılı yada iktidar borazancısı bu habere önyargılı yorum yapanda öyle... tkp yi lekelemek öyle kolay degildir.çamur at izi kalsın burda olmaz. iktidar ergenekonla yada başka şeylerle halkı oyalıyor krizin işsizligin açlıgın yoksullugun farkına vardırmamaya çalışıyor. cahil halkda buna alkış tutuyor. biraz gözümüzü açalım. akp ergenekonla ugraşan israile abd ye uşaklık yapan bi iktidar. akp yi istemiyoruz
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?