banner39

TMSF, Kanal 6'ya haciz koydurdu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Kanal 6'ya Banka kaynaklarını kullandığı gerekçesiyle haciz koydurdu.

Arşiv 22.05.2008, 15:03 22.05.2008, 15:03
TMSF, Kanal 6'ya haciz koydurdu

TMSF, satışı sırasında Bank Ekspres A.Ş ve Sümerbank A.Ş kaynaklarının kullanıldığını tespit ettiği Kanal 6'ya haciz koydurdu. TMSF'den konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi.

"Kanal 6 isimli kanalın Korkmaz Yiğit Grubu tarafından satın alınması işleminde Bank Ekspres A.Ş, Garipoğlu Grubu tarafından Korkmaz Yiğit Grubundan devralınması işleminde Sümerbank A.Ş kaynaklarının kullanıldığı, ayrıca bahse konu kanalın işletilmesine yönelik faaliyet giderlerinin önemli ölçüde her iki bankanın kaynaklarından karşılandığı tespit edilmiştir.

Fon alacaklarının tahsilini teminen, Hayyam Garipoğlu Grubunca banka kaynakları istismar edilerek edinilmiş bulunan Kanal 6 televizyon kanalının mevcut ve/veya tespit edilecek ulusal karasal frekans/yayın hakları, uydu yayın hakları, ulusal/bölgesel/yerel radyo yayın hakları, kablo TV yayın hakları ve bu haklara ilişkin lisansların, RTÜK, Türksat ve diğer kurum ve kuruluşlar nezdindeki haklarının 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun geçici 11. maddesinin verdiği yetkiye istinaden 4389 sayılı Bankalar Kanunu'nun 15/7-b maddesi ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 134. maddesi hükümlerinin uygulanması suretiyle haczedilmesine, bu televizyon kanalına ait olan mevcut ve sonradan tespit edilebilecek tüm mal, hak ve varlıkları üzerine aynı hükümler çerçevesinde haciz tesis edilmesine karar verilmiştir."


Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?