TOBB istihdam sözü verdi

TOBB, bugün yapılan genel kurulda daha önce Başbakan Erdoğan tarafından yapılan çağrıya bu kez olumlu yaklaştı ve milyonlarca kişiyi istihdam sözü verdi.

TOBB istihdam sözü verdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Erdoğan ile TOBB arasında daha önce polemik halini alan istihdam konusu tatlıya bağlandı. Başbakan Erdoğan, daha önce yaptığı çağrıyla TOBB üyelerinden birer üye işe almalarını istemişti. Her TOBB üyesi bir kişiyi istihdam ettiğinde yaklaşık 1 milyon 300 bin işsiz işe kavuşmuş olacaktı.

Bugün yapılan TOBB Genel Kurulu'nda konu yeniden gündeme geldi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu konuyla ilgili yaptığı konuşmada olumlu mesajlar verdi.

Hisarcıklıoğlu, "Masa başında yüzbinlerce istihdam sağlayacağız demedik. 2002-2008 arasında 3 milyon kişiye istihdam sağladık. Para pul istemiyoruz rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele edelim yeter." diye konuştu. Ardından salonda bulunanlara, "İşsizlik meselesini çözmeye hazır mıyız?" diye soran Hisarcıkloğlu, "Hazırız." cevabını aldıktan sonra 1,3 milyon istihdamın daha üstünü yapacaklarını vurguladı.

Piyasada adil rekabetin yerleşmesi için Rekabet Kurulu'nun çalışmalarını memnuniyetle izlediklerini aktaran TOBB Başkanı, akaryakıt üzerindeki 'ağır' vergi yüklerinin rekabet güçlerini azalttığını ve kayıt dışılığı teşvik ettiğini belirterek, enerji üzerindeki yüklerin belirli bir zamanda azaltılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 18:38
banner53
YORUM EKLE

banner39