banner39

TOBB'da Güneydoğulu ve Karadenizli gerginliği

Ahmet Türk'e yapılan saldırı TOBB'da Güneydoğulu ve Karadenizli işadamlarını da karşı karşıya getirdi.

Arşiv 16.04.2010, 11:50 16.04.2010, 14:09
TOBB'da Güneydoğulu ve Karadenizli gerginliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yasaklı siyasetçi Ahmet Türk'ün Samsun'da uğradığı yumruklu saldırı iş dünyasını da etkiledi. Dün yapılan TOBB toplantısında bu konu da gündeme geldi. Bazı iş adamları konu nedeniyle birbirlerinin üzerine yürüdü.

TOBB'un dünkü toplantısına Güneydoğulu işadamlarıyla Karadenizli iş adamları arasında Ahmet  Türk'e yapılan saldırının gerginliği damgasını vurdu.

Dünkü toplantının basına kapalı bölümüne CHP lideri Deniz Baykal ve Ahmet Türk tartışması yaşandı. Baykal'ın 15 yıl sonra Van'a geldiğini ifade eden bir oda başkanı yapılan açıklamaların şehrin turizmini baltaladığını söyledi.

Aynı oda başkanının Türk'e yapılan saldırıyı kınamasının ardından bazı oda başkanları "Bölücülük yapıyorsunuz?" sözleriyle tepki gösterdi.

Yaşanan gerginliğin ardından Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğulu başkanlar arasında gerginlik yaşandı. TOBB Başkanı araya girerek tartışmaların büyümesini önledi. Ancak bazı işadamlarının kürsüye kadar yürüdüğü öğrenildi.

banner53
Yorumlar (1)
Sami Soydan 11 yıl önce
yapilan Saldiri kesinlikle cirkindi, bunu hep bir Agizdan Kinayacaklarina Kürsüye yürüyüp birbirlerini tehdit ediyorlar. Nasil bir düsünce tarzi, yurt disindadaki Is ortaklarinada, olaya cok üzüldük, kinoyruz diye aciklama yapardilar herhalde, iki yüzlüler.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?