banner39

Tokat'ta İsrail'i protesto eylemi sürüyor

İsrail'in Gazze filosuna saldırmasıyla meydanlara çıkan Tokatlılar protesto eylemlerini sürdürüyorlar.

Arşiv 02.06.2010, 00:13 02.06.2010, 00:13
Tokat'ta İsrail'i protesto eylemi sürüyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tokat’ta Gazze yardım filosu için eylemler kesintisiz devam ediyor. İsrail’in Gazze filosuna saldırmasıyla meydanlara çıkan Tokatlı Müslümanlar iki gündür öğleden sonra başlattıkları eylemliliklerini cumhuriyet meydanında akşam geç saatlere kadar sürdürüyorlar.

En son eylemde konuşan Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Örs, Tokat’tan yardım filosuna katılan İHH gönüllüsü Doğan Özlük’ü “Gemide bulunan Doğan Özlük kardeşimiz aldığımız haberlere göre sağlıklıdır. Kendisiyle Tokat halkı olarak gurur duyuyoruz. Doğan arkadaşımız bugün burada olsaydı yüreğinden yaptığı dualarla yeri göğü inletirdi. Allah ondan razı olsun, cihadını mübarek etsin.” sözleriyle andı.

Mavi Marmara gemisinin Kudüs, Gazze ve Mescid-i Aksâ’nın özgürlük mücadelesinde artık bir sembol olduğunu söyleyen Örs sözlerine şöyle devam etti: “Gazze yolcularını taşıyan Mavi Marmara gemisi insanlık vicdanının sembolü olmuştur. Bundan sonra Mavi Marmara dendiğinde işgale, zulme, zorbalığa meydan okuyan tertemiz vicdanlar akla gelecektir. Mavi Marmara yolcuları hangi halk ya da dinden olursa olsun özgürlük savaşının öncü isimleri olarak her zaman şerefle anılacaktır. Burası, bu meydan artık Mavi Marmara Meydanı olmuştur. Kudüs’ü özgür şafaklara taşımaya niyet eden Mavi Marmara hepimizi zulüm ve işgallere karşı tek yürek haline getirmiştir. Hamas ve İslami Cihad’ın yükselttiği mücadelenin sevdalısı olmaktan mutluyuz, gururluyuz. Onların yanındayız, onların kalpleriyle kendi kalplerimizi birleştirmekten büyük bir kıvanç duyuyoruz.”

Ahmet Örs konuşmasını  yerel ve küresel bütün zulümlere karşı birlikte mücadele çağrısıyla tamamladı. Eylem boyunca “Gazze filosu onurumuzdur”, “Hamas’a selam direnişe devam”, “Burası Filistin hepimiz Filistinliyiz”, “Doğan’a selam direnişe devam”, “Havada, karada, denizde, her yerde İntifada”, “Yaşasın küresel intifada”, gibi sloganlar atılırken sık sık tekbirler getirildi, İsrail bayrağı ateşe verildi. Gazze direnişini destekleyen birçok pankart ve dövizlerin taşındığı eylemlerde şiirler okunuyor ve katılımcılar hep bir ağızdan marşlar söylüyor. 


Eylemde yer alan açıklamanın tam metni aşağıdadır.
 
 
 
 
 
 

banner53
Yorumlar (2)
Mustafa Esat GÜNEŞ 11 yıl önce
tokat halkına teşekkürler...
YORUMCU 11 yıl önce
Zalim terör örgütü siyonistler devlet maskesi altında Akdeniz'de yaptıkları son katliam ile ve İskenderun'da "taşeronları" vasıtasıyla yaptırdıkları katliam ile bir kere daha gerçek yüzlerini dünyaya gösterdiler.

Bu vesile ile yapılanların asla unutulmaması için:

1-(büyük)terör örgütü İsrail 'in tüm yurdumuzun tamamında tel'in edilmesinin yanında,
2-Söz konusu terör örgütünün finans kaynaklarının kurutulması için siyonistlerce üretilen her türlü hammadde- yarımamül ve mamülün bu konuda hassasiyet gösteren tüm insanlar tarafından kullanımını bırakmak elzemdir.Ve bu husus terör örgütü İsrail'i lanetlemek kadar hatta belki de daha önemlidir.

Bu kapsamda, siyonist menşeli ya da söz konusu teröristlere destek veren şirketlerce üretilen tüm yiyecek-içecek -sigara ve özellikle temizlik malzemeleri ile beyaz eşya, otomobil ve GSM cihazlarının satın alınmasının ve kullanımının durdurulması milli bir vazife olarak telekki edilmelidir.
Ne mutlu sözün doğrusuna kulak verenlere!....
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?