banner39

Tokyo Metrosu silme adam dolu / VİDEO

Tokyo metrosunu gördükten sonra insan İstanbul trafiğine laf edemiyor.

Arşiv 03.01.2010, 19:22 03.01.2010, 19:22
Tokyo Metrosu silme adam dolu / VİDEO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tokyo metrosunu gördükten sonra insan İstanbul trafiğine laf edemiyor. Bu arada yolculara yapılan muameleyi acaba bir Türk'e yapabilirler miydi?Yorumlar (2)
Serkan 13 yıl önce
Tokyo ile İstanbul gibi bir şehiri karşılaştırılması doğru mu? Japonya Türkiyenin yarısı kadar yüzölçümüne; ama iki katı nüfusa sahip. Dünyanın km2 başına en fazla insanı olan ilk ülkelerden birisi. Yer açabilmek için körfezi doldurup duruyorlar. Fransız gazetelernde İstanbul'un çöplüğe döndüğü anlatılıyor. Üstelik Türkiye eskisi gibi parasız bir ülke değil şehir planlaması yapacak insan yok bu ülkede, hangi siyasi parti ve hangi şehir olursa olsun bu böyle. Herkes başka şeylerin peşinde, şuanda bölgesel ve milli kimliğimizi ortaya çıkaracak bir Kültüre bir mimariye bir bakış açısına ihtiyacımız var. Yoksa kağıt üstünde dünyanın 18. büyük ekonomisi pratikte 3. dünya ülkesi olmaktan kurtulamayız.
Serkan 13 yıl önce
Oradaki görevlilerin aynısını Ankara Metrosuna koymaları lazım. İnsanlar hep kapı ağızlarında birikiyorlar ve ortalar boş kalıyor. Haliyle bir yerlere yetişmeye çalışan insanlar Metroya binemiyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?