banner39

Tolon: 'Kara operasyonu emareleri var'

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Irak'ın kuzeyine "kara harekatı yapılacağına dair emareler bulunduğunu" söyledi.

Arşiv 20.02.2008, 23:21 20.02.2008, 23:25
Tolon: 'Kara operasyonu emareleri var'

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon "Nihai başarı, kara operasyonu gerektirir. Hazırlıkların yapıldığı yönünde emareler var" dedi.

Başkent Üniversitesi'nin Geleneksel Hamsi Kokteyli Gölbaşı Patalya Otelde gerçekleştirildi.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ev sahipliğinde düzenlenen kokteylde davetlilere hamsiyle yapılmış çeşitli yemekler ikram edildi.

Kokteyle katılan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, gazetecilerin Kuzey Irak'a kara operasyonu yapılabileceğine ilişkin açıklamalarla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Nihai başarı, kara operasyonu gerektirir. Hazırlıkların yapıldığı yönünde emareler var. Sanıyorum önümüzdeki günlerde belki de coğrafi koşulların, iklimin el verdiği ölçüde harekat uygulanacak. Bu arada aşiret reislerinden çatlak sesler geliyor. TSK'ya bunlar sivrisinek gibi gelir. Teröristlerin belli ölçüde etkisiz kılınması, terörün sona ermesi değildir, bunun için devletin alması gereken birçok önlem vardır. TSK'ya düşen uygulama, teröristi etkisiz kılmak, onun toplumun güvenliğine, huzuruna ve asayişine yönelik tehdidine son vermektir."

"TOPLUMU 'ANTİLAİK VE LAİK' DİYE BÖLMEYE GEREK YOK"

Tolon, başörtüsü tartışmalarının hatırlatılması üzerine, " Toplumu, 'antilaik ve laik' diye bölmeye gerek yok. Herkesin inancı yüreğinde saklıdır. Kadının başı üzerinden siyaset istismarına gerek yok" dedi.

Bir gazetecinin, "Deniz Bölükbaşı'nın 'ulusalcılık ile milliyetçilik farklı' diye bir çıkışı oldu" sözlerine Tolon, "Sayın Bölükbaşı'na söyleyin, Türk Dil Kurumunun lugatına baksın. Ulusalcılık ile milliyetçiliğin ayrımını bu topluma anlatsın da biz de öğrenelim" karşılığını verdi.

Kokteyl için 30 kişinin 15 gün boyunca hazırlık yaptığı ve yemekler için 2 ton hamsi kullanıldığı belirtildi.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?