banner15

Tolon ve Eruygur'un sağlık raporları ortaya çıktı-VİDEO

Ergenekon sanığı Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un başka hastanelerin verdiği sağlık raporları çıktı.

Tolon ve Eruygur'un sağlık raporları ortaya çıktı-VİDEO


Türkiye aylarca Ergenekon sanığı Emekli Orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un şüpheli tahliyelerini konuştu. GATA'da uzun süre yatan sanık Generallerle ilgili şimdi başka hastanelerin verdiği sağlık raporları çıktı. 

Ergenekon sanıkları emekli Orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un tahliye edilmesi uzun süre tartışılmıştı. Bu belgeler iki generalin GATA'dan önce başvurduğu Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nce hazırlanan "şifa ile taburcu" ve "ayakta tedavi" raporları."ŞİFA İLE TABURCU"

Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, 2008'in 6 Temmuzunda tutuklanarak Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne kondu. Eruygur, 17 Eylül'de merdivenlerden düştüğü iddiasıyla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi sürecinin sonunda Ergenekon sanığı hakkında hazırlandığı ileri sürülen raporda "şifa ile taburcu" ifadesi yer aldı...

"SAĞLIKLI" TAHLİYE

Şifa bulan Eruygur, askeri hastanenin raporuyla İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 21 Eylül 2009'da sağlık gerekçesiyle tahliye oldu.

TOLON'A DA AYAKTA TEDAVİ RAPORU

Emekli general Hurşit Tolon'un hastane macerası da soru işaretleriyle dolu. Tolon, 24 Eylül 2008'de yüksek tansiyon şikayetiyle Kocaeli Devlet Hastanesi'ne getirildi. Bir günde efor testi dahil kalp hastaları için uygulanan 48 ayrı test yapıldı. İşte bu belge de Tolon'un "ayakta tedavi edilebilir" raporu.

Süreç 12. Ağır Cez Mahkemesi'nin Tolon'u sağlık gerekçesiyle tahliye etmesiyle son buldu...

Kaynak: Samanyoluhaber

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 09:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48