banner39

Topçu'dan suikast iddialarına cevap

BBP'li Yalçın Topçu, helikopter kazasıyla ilgili, "Suikast söylentileri maksadı aşan laflardır" dedi.

Arşiv 25.04.2009, 05:15 25.04.2009, 07:44
Topçu'dan suikast iddialarına cevap

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Vekili Yalçın Topçu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı vesile ederek TBMM'nde eylem yapan DTP'lileri tutumundan dolayı kınadıklarını söyledi. Topçu, BBP eski genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili, "Suikast söylentileri maksadı aşan laflardır" ifadesini kullandı.

Yalçın Topçu, Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Yeniçubuk ve Eğerci beldelerinin belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Topçu'nun Şarkışla'dan sonraki ilk durağı Yeniçubuk oldu. Yeniçubuk'a gelişi sırasında Topçu ve yanındakileri, BBP'li belediye başkanı Mustafa Demir, BBP'li İl Genel Meclis Üyesi Dadaloğlu Karakoyun ve vatandaşlar karşıladı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun belirlediği misyon çerçevesinde çalışacaklarını söyleyen Yalçın Topçu, Yeniçubuk belediye başkanı Mustafa Demir'i tebrik etti.

Bir vatandaşın, "Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası suikast mı?" sorusunu da yanıtlayan Topçu, şöyle konuştu: "Genel Başkanımız barış adamıydı, birlik adamıydı, sevgi adamıydı, gönül adamıydı, hizmet adamıydı. Genel Başkanımıza niye suikast yapılacakmış? Öyle şey olur mu?"

"Toplumun her kesiminden insanlar Genel Başkanımızı kadife bakışlı bir insan olarak görüyordu." diyen Topçu, "Genel Başkanımız dünyanın en güzel gülen adamıydı. Suikast söylentileri maksadı aşan laflardır. Kaza sonrasında her kurum üzerine düşeni yaptı. Hiçbir şüpheye meydan vermemek için bizde üzerimize düşen görevi yaptık." dedi.

Topçu, kazanın olduğu dakikalardan itibaren her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırdıklarını da belirtti.

Yalçın Topçu, DTP'lilere de sert çıktı. "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı vesile ederek TBMM'nde oturma eylemi yapan DTP'lileri tutumundan dolayı kınıyoruz." diyen Topçu, "DTP'lilerin Meclis'e girmesi onlar için bir şanstır ve inşallah bunlar Türkiye'nin bir partisi olmayı becerebilirler. Ama ne yazık ki onlar dağdaki bölücü eşkıyanın adeta bir yandaşı, savunucusu durumuna geldi. Ülkemizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kurtuluşu olan, geleceğimizin umudu olan çocuklarımıza bir bayram hediye etti. Onlar bu bayramı karattılar." şeklinde konuştu.

Topçu, "Milletin kanına ekmek doğramış eşkıyaları bu tutumundan dolayı kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yalçın Topçu, Yeniçubuk beldesini ziyareti sonrasında Eğerci beldesine hareket etti.

Kaynak: Ajanslar


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?