banner39

Toptan: Hedef gençleri geleceğe hazırlamak

TBMM Başkanı Toptan, hedeflerinin, "en büyük zenginlik" olarak nitelediği gençleri geleceğe hazırlamak olduğunu söyledi.

Arşiv 18.05.2008, 12:39 18.05.2008, 12:39
Toptan: Hedef gençleri geleceğe hazırlamak


TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Hedefimiz, ülkemizin en büyük zenginliği ve güç kaynağı olan gençlerimizi, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla yetiştirerek geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır'' dedi.

TBMM Başkanı Toptan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, millet olarak bu bayramın, yurdun her köşesinde büyük bir coşku ve sevinçle kutlandığını bildirdi.

Gençlerimizin demokrasiye, özgürlüklere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı kendine güvenen ve çözüm üreten bireyler olmasının herkesin ortak arzu olduğunu vurgulayarak, mesajında, şunları kaydetti:

''Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan, toplumsal ve evrensel barışın korunması için çaba göstermeli, sorunlarını akılla, bilgiyle, diyalog ve dayanışma içerisinde çözmelidir. Gençlerimizin, siyaset başta olmak üzere tüm karar alma süreçlerine katılımının hayatımıza dinamizm ve güç katacağına, ülkemize yeni ufuklar açacağına inanıyorum.

Ülkemizin kalkınması yolunda gençlerimizin taşıdığı değeri çok iyi bilen Meclisimiz, onların sorunlarının çözümü için her türlü yasal çalışmayı yapmakta ve destek vermektedir.''

TBMM Başkanı Toptan, sigara yasağına da değindiği mesajında, şu görüşlere yer verdi:

''Büyük Zafer'e giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamlı gün, aynı zamanda Meclisimizin sigara yasağını genişletmek için çıkardığı yasanın yürürlüğe girdiği tarihtir.

Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden sigaraya karşı başlatılan mücadelede en büyük destekçilerimizin gençler olacağına yürekten inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızın da Meclisimizin çıkardığı sigara yasağına uyma konusunda gereken duyarlılığı göstermesini diliyorum.''

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?