banner39

Toptan: Seçim birinci turda tamamlanacak

AKP’nin Meclis Başkan adayı Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, DSP, CHP ve DTP’nin ardından MHP’li yöneticileri ziyaret etti.

Arşiv 09.08.2007, 15:09 09.08.2007, 15:09
Toptan: Seçim birinci turda tamamlanacak

 

Toptan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Nükhet Hotar ve Necati Çetinkaya ile birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve parti yöneticilerini TBMM’de ziyaret etti. Toptan’ı, girişte MHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şandır, Oktay Vural ile Genel Sekreter Cihan Paçacı karşıladı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Toptan, söz konusu ziyarette, TBMM’yi ilgilendiren bir takım konuları görüştüklerini söyledi. Görüşmenin kendileri açısından verimli geçtiğini ifade eden Toptan bundan sonra BBP Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ile görüşeceklerini belirtti. Toptan, ÖDP’ye katılan İstanbul Milletvekili Ufuk Uras’a da ulaşmaya çalıştıklarını anlattı.

Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz’la da telefonla görüştüklerini aktaran Toptan, “Saat 15.00’a kadar bu görüşmeleri tamamlayacağız. Öyle zannediyorum ki saat 15.00’da başlayacak olan TBMM Genel Kurulu’nun birinci turunda başkanlık seçimini tamamlama imkanı bulmuş olacağız" diye konuştu.

Toptan’a şu ana kadar CHP, DSP, DTP ve Mesut Yılmaz’ın adaylığına açık destek verdiğini belirtirken, MHP’nin bu konudaki tavrına ilişkin bir soruyu, “Onu MHP’li arkadaşlara sormak lazım" diye yanıtladı.

ANKA

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?