banner39

Toskay saçmalama hakkını kullanmış

AK Partili yöneticiler, Tunca Toskay'ın darbe açıklaması ile "MHP'nin zihniyetini dışa vurdu" görüşünü belirttiler.

Arşiv 22.03.2010, 05:20 22.03.2010, 05:36
Toskay saçmalama hakkını kullanmış


AK Parti yöneticileri, MHP’li Tunca Toskay’ın, Başbakan Erdoğan’a, “Sen seçim isteyenlere vatan haini dersen, o zaman seni darbeyle değiştirirler” sözüne sert cevap verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ: Millet, iktidarları ne zaman değiştireceğini darbecilere, darbeci hayranlarına sormayacaktır. Bu açıklamaları bana göre, kendisinin saçmalama hakkıdır. Belli ki Toskay, artık MHP’nin seçimle iktidara gelmeyeceğini anladı. Herkes iyi bilmelidir ki, demokrasilerde iktidarları tayin eden sadece millettir. Darbe ve darbecilerin yedeğinde iktidar aramak artık tarihe karışmıştır. Bu mensubu olduğu partinin demokrasiden yana olmayan zihniyetin bir ‘dışa vuruşu’ olsa gerek.

Bildiği varsa açıklasın

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: Sonbaharda seçim olacağını iddia eden MHP lideri  Bahçeli’nin sözünün yerde kalmaması amacıyla söylemiş olabilir. Çok talihsiz ve tehlikeli bir söz. Bildikleri bir şey varsa açıklamaları lazım. 

Darbe dönemi kapandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen: Türkiye’de aklı başında hiç kimsenin darbeyi düşünmesi mümkün değil, darbe dönemleri kapandı. Sayın Toskay’ın sözlerini dinlemedim ve okumadım. O nedenle ne anlamda söylediğini bilemem.

Temennisini söylemiş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Akademisyen bir vekile bu sözleri yakıştırmıyorum. Demokrasilerde iktidarlar darbeyle değil, seçimle değişir. Toskay temennisini ifade ediyor. 

Çözüm millete gitmek

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı: Darbeyi kast etmemiştir. Seçim çıkış yoludur. Demokrasi içinde meseleyi halletmek gerekir. Çözüm yeri milletin iradesine gitmektir, millete başvurmaktır.  

SENİ DARBEYLE DEĞİŞTİRİRLER

MHP’li Toskay önceki gün Antalya’nın İncekum beldesinde yaptığı konuşmada, demokrasilerde iktidarların seçimle değiştirildiğini belirterek sonbaharda büyük ihtimalle seçime gidileceğini söylemişti. Toskay, Başbakan Erdoğan’a yönelik olarak da şöyle konuşmuştu: “Sen bu seçim isteyenlere vatan haini dersen o zaman seni ancak darbeyle değiştirirler. Sonbaharda seçim olacak. O zaman da kızıyorsun, bağırıyorsun ‘Darbe var’ diye.”

Kaynak: Star

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?