banner15

Trabzon'da Rahip Santoro Ayin'i

Trabzon'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Rahip Andrea Santoro için, Sancta Maria Kilisesi'nde ayin düzenlendi.

Trabzon'da Rahip Santoro Ayin'i

Ayine İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Camillo Ruini'nin yanı sıra Santoro'nun annesi Maria Polselli, kız kardeşleri Maddalena ve İmelda, dayısı Antonello Polselli ile Trabzon'daki Hristiyan cemaati katıldı.

Ruini, ayinden önce yaptığı konuşmada, Papa 16. Benedictus başta olmak üzere tüm Roma Kilisesi'ni temsilen geldiklerini ifade etti. Ruini, Trabzon, Anadolu ve tüm Türkiye'de bulunan Hristiyan cemaate yakınlıklarını ve kardeşçe dayanışmalarını ifade etmeye geldiklerini vurguladı.

''Aranıza Peder Andrea'nın geldiği ruh ve düşünceyle yani Türkiye'nin ve Türk halkının dostu olarak İslam ve Müslüman dinine saygı duyarak geldik'' diyen Kardinal Ruini, şunları kaydetti:

''Herkesin inancına saygı ve Allah'ın suretinde yaratılan her insanda mevcut kardeşe sevgi çerçevesinde halklar ve dinler arası barışa katkıda bulunmak, dinler arası diyaloğun mümkün ve mühim olduğuna tanıklık etmek için geldik. Sadece özgürlük ve kardeş sevgisiyle Allah'a gerçek ve samimi tapınmanın mümkün olabileceğini anlaması için, Allah'tan her insanın kalbini ve düşüncesini aydınlatmasını dilemek ve böylece dünyanın dört bir yanında din özgürlüğünün vurgulanması için buraya geldik.''

Konuşmanın ardından Ruini yönetiminde dualar okunarak ayin tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35